16. 12. 2006.  - Autor: O. R.

DOS - DSS 5:3

Bivši ministri iz Đinđićevog kabineta juče na humanitarnom turniru lako pobedili reprezentaciju Vlade Srbije.

s
s

Bivši ministri iz kabineta Zorana Đinđića održali su juče u sportskom centru na Banjici fudbalski čas predstavnicima Vlade Srbije. "Đinđićevci" su na humanitarnom turniru "Mol biznis lige" pobedili tim Vlade Srbije rezultatom 5:3, a ekipu iz Nemanjine 11 od ubedljivijeg poraza spasla je samo puka sreća.

Početni udarac na ovom meču izveo je predsednik Skupštine Srbije Predrag Marković, koji je prethodno, u svom maniru, održao kratku i samo njemu razumljivu besedu.

Iako je bilo logično da za tim Vlade Srbije zaigraju neki od aktuelnih ministara, to se ovog puta nije desilo, pa se pred malobrojnom publikom od poznatijih faca pojavio samo Vladimir Božović, generalni inspektor MUP-a Srbije.

S druge strane, vladu Zorana Đinđića predstavljali su njegovi nekadašnji prvi saradnici - Aleksandar Vlahović, Goran Pitić, Gašo Knežević, Dragoslav Šumarac i Branko Radujko.

a

Vlahović: Žao mi je što nisu došli ministri!

Aleksandar Vlahović bio je veoma zadovoljan rezultatom i prikazanom igrom, ali je izrazio žaljenje što na utakmici nisu zaigrali ministri iz aktuelne vlade.
- Eto, predstavnici bivše, a nadam se i buduće vlade pokazali su kako se igra i pobeđuje. Moram samo da kažem da mi je žao što se nisu pojavili ministri Aleksandar Popović, Dragan Kojadinović i Bojan Dimitrijević, koji su bili najavljeni. Ne znam zašto nisu došli... - rekao je Vlahović kroz smeh.

Posle početnog odmeravanja snaga, bivši ministri, koji su prilično dobrom igrom pobrali simpatije publike, dodali su gas i dosta lako došli do vođstva od dva nula, golovima bivšeg savetnika premijera Đinđića Branka Radujka i Gorana Pitića, nekadašnjeg ministra za ekonomske odnose sa inostranstvom. Pitić je na početku drugog poluvremena zabio još jedan gol, posle čega se bivša vlast opustila, što su njihovi protivnici iskoristili i za samo pet minuta postigli dva pogotka.

Međutim, na scenu je tada stupio bivši ministar urbanizma Dragoslav Šumarac. On je najpre sjajno uposlio nekadašnjeg ministra za privatizaciju Aleksandra Vlahovića, koji je postigao gol glavom, a onda i sam sa više od pola terena zatresao mrežu Vlade Srbije.

Do kraja utakmice (igrana su dva poluvremena po 15 minuta), ekipa Vlade Srbije uspela je jedino da ublaži poraz i postigne treći gol. Zanimljivo je da tokom pola sata igre nije napravljen nijedan prekršaj!

Ekipu bivše vlade sa klupe je sve vreme zdušno bodrila Gordana Matković, nekadašnja ministarka za socijalna pitanja. Sudeći prema njenim reakcijama, omiljeni fudbaler bivše ministarske definitivno je Dragoslav Šumarac, jer je svaki njegov kontakt s loptom propratila povicima: "Hajde Šumi, to Šumi"!

s1
s1

Vladimir Božović, član poražene ekipe, rekao je posle meča da su on i njegovi saigrači dali sve od sebe, ali da je protivnik ipak bio bolji.

- Bili smo oslabljeni nedolaskom nekih članova Vlade, ali smo probali da pariramo protivniku. U tome ipak nismo uspeli, a možda nam je nedostajalo i malo sreće - objašnjava Božović, koji se na jučerašnjem meču nije proslavio.

Inače, na turniru "Mol biznis liga" učestvuju predstavnici renomiranih domaćih i stranih preduzeća, državnih institucija i diplomatskog kora u Srbiji, a prihod je namenjen Centru za zaštitu odojčadi, dece i omladine u Zvečanskoj ulici u Beogradu.

Izvor: Press / Foto: Nemanja Jovanović