05. 04. 2008.

Večiti derbi bez pobednika, Partizan korak bliže tituli

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde igrali su večeras nerešeno 1:1 u derbiju 24. kola Meridijan Superlige Srbije

Jedini gol za Zvezdu postigao je u 22. minutu crnogorski reprezentativac Igor Burzanović, dok je strelac za Partizan u 30. minutu bio Brazilac Žuka.

Nerešen ishod 133. "večitog derbija" više odgovara Partizanu, koji je, devet kola pre kraja prvenstva, zadržao lidersku poziciju na tabeli i pet bodova prednosti nad Crvenom zvezdom.

Prvu priliku na utakmici je, zahvaljujući greški golmana Partizana Darka Božovića koji je ispustio loptu posle centaršuta Dejana Milovanovića, imao odbrambeni fudbaer Zvezde Nenad Tomović.

Šut debitanta u "večitim derbijima", ipak, izblokirao je kapiten Partizana Stevan Jovetić.

Zvezda je do vođstva od 1:0 došla samo dva minuta kasnije.

Anđelković je uputio centaršut sa leve strane, a odbrana "crno-belih" je loše reagovala i čak četvorici protivničkih igrača dopustila da šutiraju ka golu Partizanu.

Pokušaji Misdongarda Betoligara, Milovanovića i Segunda Kastilja nisu bili uspešni, ali je zato precizan bio Burzanović, koji je sa pet metara, neometan savladao golmana Partizana Darka Božovića.

"Crveno-beli" su samo četiri minuta kasnije imali priliku da dupliraju vođstvo, ali Milovanović nije uspeo da iskoristi dobro dodavanja Burzanovića i zatrese protivničku mrežu, iako je ispred sebe imao samo Božovića.

Lopta se posle odbrane Božovića odbila do Anđelkovića, koji je bio usamljen, ali je slabo šutirao sa 18 metara.

Partizan je uspeo da kazni propuštenu priliku Zvezde i do izjednačenja stigne u kontranapadu.

Prvo je golman Zvezde Ivan Ranđelović uspeo da zaustavi loptu koja se posle centaršuta Darka Maletića sa desne strane odbila o Tomovića i umalo završila u njegovom golu.

Bek Zvezde Pavle Ninkov, međutim, samo nekoliko sekundi kasnije je, umesto da raščisti situaciju, izgubio duel sa Zoranom Tošićem, koji je dobro uposlio Žuku čiji je volej bio precizan za izjednačenje od 1:1. Obe ekipe su do kraja poluvremena imale još po jednu dobru priliku, ali su ih propustili Stevan Jovetić za Partizan i Burzanović za Zvezdu.

Navijači Crvene zvezde su, inače, sredinom prvog poluvremena pokušali da probiju zaštitnu ogradu i sa severne pređu na istočnu tribinu, ali ih je u nameri sprečila rekacija policije.

"Večiti rivali" su u drugom poluvremenu igrali mnogo opreznije, pa je dobrih šansi nedostajalo.

Najbolju je za Partizan imao Nenad Đorđević, koji je glavom šutirao posle dobrog centaršuta Tošića iz kornera sa leve strane, ali je Ranđelović bio oprezan.

Zvezda je jedinu priliku za pobednički gol imala u 89. minutu iz slobodnog udarca dosuđenog zbog prekršaja Božovića nad "rezervistom" Nenadom Jestrovićem, koji je posle greške Đorđevića izašao sam pred golmana Partizana.

Sudija Miodgrag Mažić iz Vrbasa prvo je pokazao na penal, ali je odluku promenio posle konsultacija sa pomoćnim arbitrom, koji mu je ukazao da se prekršaj dogodio van kaznenog prostora.

Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca izveo je Nenad Milijaš, ali je šutirao preko gola Partizana, koji je do kraja utakmice uspešno čuvao rezultat i prišao korak bliže osvajanju titule prvaka.

Gledalaca: oko 20.000 Sudije: Mažić, Tomičić, Živković.

Partizan: Božović, Vještica, Žuka, Moreira, Jovanović, Tošić (od 83' Lazevski), Ednilson (od 80' Mitrović), Maletić, Jovetić, Obradović, Đorđević.

Crvena zvezda: Ranđelović, Anđelković, Milijaš, Koroman, Burzanović (od 69' Tričkovski), Tomović, Misdongard (od 75' Jestrović), Gaj, Ninkov, Milovanović, Kastiljo.

Žuti kartoni: Maletić, Gaj, Tomović, Obradović, Anđelković, Božović.