Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

25. 06. 2008.

Biografija Slavice Đukić Dejanović

Potpredsednica Socijalisticcke partije Srbije (SPS) Slavica Đukić Dejanović izabrana je večeras za predsednicu Skupštine Srbije

Slavica Đukić Dejanović je druga žena na čelu Skupštine Srbije, posle Nataše Mićić, koja je bila na čelu parlamenta od 29. decembra 2002. godine do 4. februara 2004. godine.

Slavica Đukić Dejanović rodjena je 4. jula 1951. godine u Rači Kragujevačkoj. Osnovnu i srednju školu završila je u Kragujevcu, a diplomirala na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Magistrirala je 1983. i doktorirala 1986. godine.

Na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu radi od 1982. godine, gde je bila asistent, zatim docent, od 1992. godine vanredni, a od 1996. redovni profesor.

Direktor Kliničko-bolničkog centra u Kragujevcu bila je od 1995. do 2001. godine, kada je razrešena rukovodeće funkcije, ali je ostala da radi u kragujevačkom KBC-a kao doktor nauka na Psihijatrijskoj klinici.

Direktor je Klinike za psihijatriju u Kragujevcu i prodekan Medicinskog fakulteta u tom gradu, potpredsednik Udruženja psihijatara Srbije, član Predsedništva Udruženja za sudsku psihijatriju Srbije.

Bila je predsednik Komisije za opojne droge i član Upravnog odbora Medicinskih istraživanja unutar Odseka za nauku i tehnologiju.

U Prelaznoj Vladi Srbije od oktobra 2000. do januara 2001. bila je ministarka za brigu o porodici.

Uporedo sa karijerom lekara, gradila je i političku. Sa 18 godina postala je član Saveza komunista Jugoslavije. Bila je predsednik Stalne akcione konferencije SK i član Opštinskog komiteta SK u Kragujevcu.

Član Socijalističke partije Srbije (SPS) postala je 12. septembra 1990. godine. Bila je član Glavnog odbora, Izvršnog odbora SPS-a, predsednica kragujevačkog Okružnog odbora SPS-a.

Za potpredsednicu SPS-a izabrana je prvi put 1996. godine i na toj funkciji je ostala do aprila 1997. godine.

Na tu funkciju ponovo je izabrana 12. maja 2002.godine i reizabrana 4. decembra 2006. godine.

U dva mandata je bila narodni poslanik u Skupštini Srbije i u dva mandata savezni poslanik.

Udata je, iz ranijeg braka ima sina Dušana.

Izvor: Beta

Tagovi

Pročitajte još

Nema komentara.

Ostavi komentar

antiRobotImage

Anketa

Možete li da zamislite život bez Android telefona!?

Ma kakvi, ne znam gde mi je glava ako mi telefon nije pri ruci!

Ne, previše sam se navikao na sve mogućnosti koje moderni telefoni pružaju!

Naravno da mogu, ni nemam takav telefon, niti mi treba!

Uspaničim se čim mi se baterija isprazni, zavisan sam od svog smart telefona!

Nemam telefon uopšte!

Rezultati