14. 04. 2016.

Maksić iz sedmerca rešio rukometni večiti derbi

Ekipa Partizana pobedila je Crvenu zvezdu kao gost posle preokreta u trećem kolu plej-of faze Superlige Srbije – 26:25 (9:13).

Crno-beli su na taj način, posle dva uzastopna remija, upisali prvi trijumf u doigravanju, dok su crveno-beli doživeli prvi poraz.

Prvu poluvreme večitog derbija domaćin je prelomio u svoju korist i na odmor otišao sa četiri gola prednosti. Međutim, gosti se nisu predavali, da bi Aleksa Maksić iz sedmerca – trinaest sekundi pre kraja – doneo slavlje svom timu.

Partizan je do preokreta stigao 15 minuta pre kraja, kada je poveo sa 20:19, do kraja se igralo gol za gol, a Dejan Babić 30 sekundi pre kraja vraća nadu Zvezdi da može da izbegne poraz.

Ipak, odbrana iz golmanskog prostora bila je kobna po domaće, pošto je Maksić rutinski realizovao i četvrti penal koji je izveo.

Crno-bele je predvodio Nemanja Živković sa šest golova, Stevan Sretenović i Mihajlo Radojković dodalo su po pet, a junak Maksić četiri.

Kod crveno-belih najviše su se istakli Aleksandar Dragutinović i Nenad Mandić sa po pet pogodaka.

Pobeda u večitom derbiju bila je prva za ekipu Partizana u plej ofu posle dva nerešena rezultata, Crvena zvezda je doživela drugi poraz.

Na tabeli vodi šabačka Metaloplastika sa svih šest bodova, posle pobede nad ekipom Spartaka (27:25), Partizan je drugi sa četiri, Spartak treći sa tri osvojena boda.

Novosadska Vojvodina, prvak države poslednje tri godine, u poslednjem meču kola savladala je Slogu (24:16) i izjednačila se sa Spartakom po broju bodova.

U četvrtom kolu, za vikend, Partizan je domaćin ekipi Sloge, u Subotici se sastaju SEHA ligaši Spartak i Vojvodina, Crvena zvezda je domaćin lideru, ekipi Metaloplastike.

Izvor: b92.net