18. 04. 2016.

SRLS: Metaloplastika razbila Zvezdu

Rukometaši Metaloplastike razbili su Crvenu zvezdu sa 26:18 u gostima i zadržali maksimalan učinak u plej-ofu.

Šapčani su na poluvremenu gubili 11:12, ali su za početnih desetak minuta nastavka preokrenuli (16:13), a u finišu umalo stigli i do dvocifrene pobede.

Metaloplastika sada ima osam bodova iz četiri meča, dok su ’crveno-beli’ ostali pretposlednji sa samo jednim trijumfom.

Dominirao je Stefan Ilić sa čak 11 golova, dok je golman Darko Arsić imao 14 odbrana u Šumicama. S druge strane, u poraženoj ekipi istakao se Dragutinovićem sa 5 pogodaka.

Crvena zvezda – Metaloplastika 18:26 (12:11)
Beograd - Dvorana: Šumice. Gledalaca: 1.500. Sudije: Boričić i Marković. Sedmerci: Crvena zvezda 4 (1), Metaloplastika 4 (3). Isključenja: Crvena zvezda 8, Metaloplastika 6 minuta. Semafor: 7:7 (16), 9:10 (28), 13:14 (38), 14:18 (46), 17:22 (54), 17:25 (59).

Crvena zvezda: Janketić, Šotić 2, Bojičić 2, Radosavljević 2, Dragutinović 5, Gačević, Stolić 1, Antelj (3 odbrane), Nastić, Zlatanović (8 odbrana, 1 sedmerac), Todorović 2, Nikolić, Mandić 1, Babić 2, Kljajić 1, Leovac.

Metaloplastika: Maksimović, Dragićević, Milovanović 3, Dakić, Golubović 1, Cvijanović, Marinović 5, Ostojić 2, Aleksić, Arsić (14 odbrana, 3 sedmerca), Đukić, Jezdimirović 2, Mitrović 1, Ilić 11 (2), Ivanović, Petrović 1 (1).

Izvor: b92.net