10. 02. 2018.  - Autor: Blic

PRŠTALO U RUKOMETNOM DERBIJU Partizan srušio Zvezdu i osamio se na drugom mestu

Rukometaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu kao gosti sa 25:23 (13:11) u okviru 14. kola Superlige.

Tako su se crno-beli revanširali večitom rivalu za poraz u prvom delu sezone i na najbolji način ušli u nastavak šampionata.

Ujedno, Partizan se ovim trijumfom u derbiju, devetim ovosezonskim, osamio na drugom mestu tabele iza vodećeg Železničara.

Duel u "Šumicama" bolje je započela Zvezda i vodila sa 4:2, pa 6:3 na krilima Šotića, ali su crno-beli znali kao do preokreta. Boljom odbranom i predvođeni raspoloženim Butulijom u napadu i Milosavljevim među stativama su najpre izjednačili na 8:8, zatim prvi put poveli sa 9:11 i tu prednost zadržali do poluvremena - 11:13.

U nastavku je Zvezdi mnogo škripalo u napadu. Brzo je promašila zicer, pa sedmerac koji je Šotiću odbranio rezervni golman Trnavac, te je Partizan preko Stevanovića u 39. minutu otišao na do tada maksimalnih 13:17.

Zatražio je trener crveno-belih Nenad Perunić tajm-aut u tom trenutku i pokrenuo izabranike. Rekao im je da ne mogu da budu i foliranti i vitezovi u isto vreme, kao i da veruju u sebe, pa su oni brzo napravili seriju 3:0 i primakli se na gol zaostatka.

To je bio znak za trenera crno-belih Nenada Maksića da zatraži predah kako bi posavetovao pulene. I onda se rasplamsala borba, a kada je Partizan ostao sa dva igrača manja, domaćini su mogli samo do minus jedan. Milosavljev je u tim trenucima "skinuo" novi zicer Šotiću i crno-beli su odbili nalet večitog rivala, a mladi pivot Milenković se odlično snašao da ubaci loptu u mrežu za 18:21 pred završnicu.

Kratko je trajao onaj napadački sjaj Zvezde i Partizan je sačuvao prednost za trijumf u derbiju. Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Stevanović sa sedam golova, odnosno Živković i Butulija sa po pet, dok su se u crveno-belom dresu istakli Šotić sa šest i Mirosavljević sa četiri pogotka.