21. 03. 2018.  - Autor: B92

Srpkinje preokrenule i pobedile Švedsku

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Nišu Švedsku sa 30:23 (9:15), u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Švedska je bila bolja u prvom poluvremenu, vodila je sa 9:4, da bi na poluvreme otišla sa šest golova prednosti.

Srbija je preokrenula u drugom delu i golom Sanje Radosavljević izjednačila je na 20:20.

Švedska je posle toga ponovo povela (22:20), ali su domaće rukometašice predvodjene pre svega golmanom Katarinom Tomašević uspele da preokrenu, a golom Dijane Števin i da povedu sa 27:22, posle čega su osigurale pobedu.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Katarina Krpež Šlezak sa osam golova, dok je golman Katarina Tomašević imala 22 odbrane.

Druga utakmica igra se u subotu od 19 časova u Ševdeu.