11. 09. 2011.

Basta postigao gol, debitovali Nastasić i Brkić

Konačno je svanulo i Dušanu Basti. Momak koji je zbog povreda ranije često znao da pauzira i do godinu dana, da bi odmah nakon toga usledila nova povreda, postigao je protiv Lećea prvi pogodak za Udineze.

s1
Igrao se drugi minut kada je Bata uhvatio poluvolej na 11 metara i smestio loptu u mrežu. U 16. minutu Alberto di Natale je postigao još jedan gol za „zebre", što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat ovoga susreta - 2:0. Nenad Tomović je odigrao svih 90 minuta za Leće.
Siniša Mihajlović je nedavno stao u odbranu Alberta Đilardina, kada ga je selektor i bivši trener Fiorentine kritikovao, a napadač je to srpskom treneru na najbolji način vratio u meču sa Bolonjom - 2:0. Bivši centarfor Milana je u prvom kolu Serije A doveo u vođstvo „violu" protiv Bolonje, a drugi gol delo je Čerčija, koji je iskoristio asistenciju Stevana Jovetića i zatresao mrežu nemoćnog čuvara mreže Žileta u 47. minutu.
Miha je nastavio sa trendom da na „Artemio Frankiju" pruža šansu mladim asovima, pa je tako doskora član Partizana Matija Nastasić ušao u igru u 66. minutu umesto Gamberinija. Centralni bek naše mlade reprezentacije je do kraja susreta igrao kao da mu je meč u Kalču rutina, a ne prvi u seniorskoj konkurenciji u karijeri. Adem Ljajić nije bio u kombinaciji za meč.
Verovatno najveće iznenađenje na premijeri delo je Kaljarija. Momci sa Sardinije su kao gosti slavili u Rimu protiv Rome - 2:1. Prvi pogodak za četu trenera Fikadentija dao je Konti u 68. minutu. U finišu ovog uzbudljivog meča gosti su preko Kabira postigli i drugi gol. U finišu je Danijel de Rosi iskoristio lošu reakciju golmana gostiju i jedan odbitak smestio u mrežu.
Željko Brkić je imao odličan debi u dresu Sijene. Njegov tim je odigrao nerešeno sa Katanijom na Siciliji 0:0, a bivši golman Vojvodine je bio na visini zadatka tokom celog meča.

Izvor: PRESS