25. 04. 2012.

Remi na Karaburmi, Belić u istoriji

Fudbaleri OFK Beograda i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u današnjem derbi meču 26. kola Jelen Superlige Srbije odigranom na "Karaburmi".

Crvena zvezda jeste osvajanjem jednog boda smanjila zaostatak za liderom Partizanom (na devet), ali aktuelni šampion od 18,30 dočekuje BSK iz Borče i sa današnja tri osvojena boda praktično već može da počne da slavi petu uzastopnu titulu državnog šampiona.

Puleni Roberta Prosinečkog i dalje su bez poraza u drugom delu sezone, ali igra, s izuzetkom one u revanšu kupa protiv Partizana, trebalo da zabrine sve u taboru "crveno-belih".

a1
OFK BEOGRAD: Lukač, Petković, Kecojević, Vasiljević, Rodić, Nikolić, Pavlovski (Mijić) , Sinđić, Simić, Milić (Belić) , Batioha. Trener: Branko Babić.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović (Mirić) , Krneta, Tošić, Mikić, Dimitrijević, Evandro, Milivojević, Lazović, Milunović, Kasalica. Trener: Robert Prosinečki.

Zvezda je odigrala još jedan neubedljiv meč, bez prave akcije tokom čitavog meča, dok je OFK Beograd delovao danas mnogo organizovanije, poletnije i reklo bi se "fudbalskije" na terenu.

Domaćin je poveo golom Batiohe u 24. minutu, posle solo akcije Milana Radića, koji je praktično "ušetao" u šesnaesteac po levoj strani i na "tacni" uposlio crnoputog napadača. Zvezda je u nastavku pokušavala da stigne do izjednačenja, ali jalovi napadi trajali su sve do pet minuta pred kraja meča, kada je Kasalica sjajno izbegao ofsajd zamku, prihvatio loptu na 16 metara i potom pogodio unutrašnji deo stative Lukačevog gola čime je Zvezda na jedvite jade izbegla poraz na Karaburmi.

Prosinečki: Ovo nije prava Zvezda

Trener fudbalera Crvene zvezde Robert Prosinečki ocenio je da su njegovi igrači odigrali najlošiju utakmicu ovog proleća.

- Mislim da je Zvezda odigrala najlošiju utakmicu ove polusezone. OFK Beograd je bio odličan i mogli smo i da izgubimo, ali nerešeno je ipak realan rezultat - rekao je Prosinečki novinarima posle utakmice na Karaburmi.

On je dodao da partija igrača Zvezde nije bila na nivou kluba u kojem igraju.

- Ovo nije bila prava Crvena zvezda. Nismo igrali na svom nivou - istakao je Prosinečki.

Crveno-beli su uspeli da dođu do boda na Karaburmi golom Filipa Kasalice pet minuta pre kraja utakmice.

Trener OFK Beograda Branko Babić kazao je da su njegovi igrači mogli bolje da kontrolišu rezultat posle vodećeg pogotka Ekvadorca Batiohe u 24. minutu.

- Postoji malo nezadovoljstvo, pošto smo 'prodali' nekoliko dodavanja, ipak moram da budem zadovoljan. Utakmica je bila otvorena, bilo je šansi, a mogli smo i bolje da kontrolišemo rezultat. Mislim da je meč bio odličan za gledaoce - kazao je Babić.

Meč na Karaburmi ušao je u istoriju srpskog fudbala, pošto je u dresu OFK Beograda zaigrao Luka Belić koji je sa 16 godina i sedam dana postao najmladji debitant na prvoligaškojkoj sceni. Prethodni rekorder bio je Mitar Mrkela sa 16 godina i 16 dana, takodje kao igrač OFK Beograda.

Kandidati za plasman na evro scenu, Radnički i Jagodina osvojili su po bod, Kragujevčani na gostovanju u Užicu 2:2, a Jagodinci na svom terenu protiv "davljenika" Borca iz Čačka. Iznenađenje je i remi  "davljenika" Novog Pazara i već prežaljenog Metalca 1:1, dok je identičan rezultat viđen na meču između Vojvodine i Javora. Hajduk je u meču sa tri crvena kartona savladao Spartak sa 3:1, a Rad je kao domaćin bio bolji od Smedereva sa 2:0.