Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Portugalcima uloga favorita, Turci traže svoju šansu
Fudbalske reprezentacije Portigala i Turske odigraće sutra u Ženevi u 20.45 duel prvog kola Grupe A na Evropskom šampionatu koji se od 7. do 29. juna održava u Austriji i Švajcarskoj
s

Portugalci se nadaju da će ponoviti dobre partije sa prošlog šampionata na kom su osvojili drugo mesto, dok su Turci motivisani da se pokažu u najboljem izdanju, jer od Mundijala 2002. nisu igrali na velikim međunarodnim takmičenjima.
Portugalci predvođeni Kristijanom Ronaldom zvezdom Mačester junajteda se nadaju da će zabeležiti dobar start protiv Turske u subotu.
"Veoma je važno dobiti ovaj meč, ne samo zbog tri boda, već i zbog motivacije za nastavak takmičenja", rekao je portugalski reprezentativac Armando Petit.
Reprezentivci Portugala veruju da znaju način kako da pobede Tursku, a u prilog tome im idu i prethodna dva međusobna duela sa Evropskog šampionata 1996. i 2000. godine gde su ih oba puta savladali.
"Proučavali smo igru Turske reprezentacije koja igra veoma timski fudbal, slično kao i mi. Treba se dobro pripremiti za predstojeći meč", rekao je golman Portugala Rikardo.
Selektor Portugala Luiz Filipe Solari se dva puta suočio sa reprezentacijom Turske predvodeći reprezentaciju Brazila do titule svetskog šampiona 2002. godine i oba puta pobedio. Prvi put u grupnoj fazi takmičenja rezultatom 2-1, a kasnije i u polufinalu 1-0. Selektor Turske reprezentacije Fatih Terim očekuje dobre igre svoje reprezentacije na predstojećem Evropskom prvenstvu.
"Nismo učestvovali na velikim takmičenjima još od 2002. godine.
Idemo u Švajcarsku da bi nas svet zapamtio", dodao je Terim.
Turski reprezantitavc Hamit Altintop izneo je pohvale na račun portugalske reprezentacije, ali se nada da Turci mogu do dobrog rezultata.
"Portugalci imaju veoma kvalitetan tim i veoma iskusnog i uspešnog trenera sudeći po dobrim režultatima koje postižu prethodnih godina. Sve one koji misle da su Portugalci favoriti zapravo ne poznaju dobro turcku reprezentaciju", dodao je Altintop.
Napadač Viljareala i Turske reprezentacije Nihat Kaveči izjavio je da poštuju reprezentaciju Portugala ali da ih se ne plaše i da bi bilo jako opasno ukoliko se reprezentativci Turske usredsrede samo na lidera portugalskog tim Kristijana Ronalda.
"Igra Portugala se ne bazira samo na Kristijanu Ronaldu, oni imaju i druge veoma dobre igrače. Gledam na njih kao na tim. Ronaldo ne može sam da dobije utakmicu, treba mu pomoć saigrača iz reprezentacije", dodao je Kaveči.
Portugal i Turska se nalaze u Grupi A sa Švajcarskom i Češkom.
Izvor: Beta-AP
Nema komentara.