06. 06. 2008.

Partizan u finalu plej ofa Superlige

Košarkaši Partizana plasirali su se večeras u finale plej-ofa Svislajon superlige Srbije, pošto su savladali Crvenu zvezdu sa 89:80 (21:21, 29:15, 16:25, 23:19).

Šestostruki uzastopni šampion zemlje pobedio je tako u polufinalnoj seriji sa 2:0. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nikola Peković sa 20 i Novica Veličković sa 18 poena, a ekipu Crvene zvezde predvodio je Omar Kuk sa 21 poenom.

Večerašnja utakmica bila je neizvesnija nego prva, koju je Partizan dobio 93:73, a Zvezda je čak u poslednja tri minuta uspela da napravi seriju 12:0 i smanji razliku na osam poena, ali su "crno-beli" sačuvali pobedu.

Partizan je uglavnom kontrolisao utakmicu, a Zvezda je u naletima pokušavala da preokrene rezultat. "Crveno-beli" su uspeli na poluvremenu da izjednače rezultat, ali nisu mogli više od toga.

Zvezda je igrala bez Borisa Bakića, koji je u prošlom meču povredio leđa, a još nekoliko igrača nastupalo je nedovoljno oporavljeno.

"Crveno-beli" su meč završili sa 17 skokova, dok je Partizan imao 42. Trener Partizana Duško Vujošević kazao je novinarima da je zadovoljniji prvom utakmicom nego večerašnjom.

"Zadovoljniji sam pristupom i zalaganjem u prvom meču. Nedopustivo je da tri minuta pre kraja imate 20 poena prednosti, a da na minut imate samo šest. Mogao sam da uzmem tajm-aut i vratim startere, ali nisam hteo, po cenu poraza i 'majstorice'. Bez obzira koji tim je na parketu, mora da odbrani 20 razlike tri minuta", rekao je Vujošević.

Trener Zvezde Milan Škobalj ocenio je da je njegov tim večeras odigrao najbolje što je mogao.

"Borili smo se koliko smo mogli. Nemam šta da zamerim igračima, mogu samo da ih pohvalim. Ovo je način na koji treba da nastave da igraju u svojim karijerama. Nismo osvojili nijedan trofej, ali je ispunjen cilj koji je uprava zacrtala pre početka sezone, tako da mislim da ona nije izgubljena", rekao je Škobalj.

Partizan će u finalu, koje počinje u utorak ili sredu, igrati sa pobednikom meča između FMP-a i Hemofarma.