21. 11. 2017.  - Autor: PressOnline

(VIDEO) LUDNICA U SEVILJI: Liverpul od 3:0 do 3:3, "bikovi" nokautirali Monako, Real i Napoli razbili!

Liverpul je u derbiju kola Lige šampiona u 93. minutu ostao bez pobede protiv Sevilje, bilo je 3:3, iako je vodio 3:0, Lajpcig je nokautirao posrnuli Monako 4:1, dok je Real Madrid deklasirao APOEL 6:0

Pored Bešiktaša, PSŽ-a i  Bajerna plasman u osminu finala Lige šampiona nakon petog kola obezbedio je Mančester siti koji je sa 1:0 pobedio Fejenord  i nakon ovog kola ima maksimalan učinak - pet pobeda. Takođe, u narednu rudnu idu i Totenhem koji je prvi u H grupi posle ovog kola i drugoplasirani Real Madrid.

Liverpul imao pobedu u rukama protiv Sevilje, vodio 3:0 ali primio tri gola u drugom delu meča, treći u 93. i ostao bez pobede. Redsi su, činilo, se posao završili za samo 30 minuta igre, vodili su 3:0, ali se domaćin tokom drugog dela meča vratio u život preko Ben Jedera.

Firmino koji je zatresao mreži Španaca u 2. i 30. minutu, dok je Mane pogodio u 22.  Ben Jeder je u 51. smanjuje minus na 3:1, a samo devet minuta kasnije definitivno vratio svoj tim u život kada je postigao drugi gol sa penala za 3:2.  Jurili su svim silama domaćini do kraja meča kako bi se spasili poraza, kako bi osvojili bar bod, i upornost im se isplatila. Junak  navijača Sevilje bio je Pizaro koji je matirao golmana Karijusa u 93. minutu utakmice.

Liverpul je u grupi E prvi sa 9 bodova, jedan manje ima Sevilja, Spartak ima šest, a Maribor dva boda.

Napoliju je u F grupi  pobeda protiv Šahtjora bila potrebna za goli opstanak i uspeli su u tome Napolitanci slavili su sa ubedljivih 3:0. Teškom mukom ali uspeli su Italijani u 56. minutu da slome otpor Ukrajinaca a vođstvo Napolitancima doneo je Insinje. Do kraja utakmice u strelce su se upisali još Zjelinski i Mertens.

U drugom meči iste grupe Siti je pogotkom Sterlinga dobio Fejenord sa 1:0 i prvi je u grupi sa 15 bodova. Šahtjor na drugoj poziciji ima 9, Napoli je treći sa 6, dok je Fejenord poslednji bez bodova.

Izvor: informer