22. 11. 2017.  - Autor: PressOnline

ČELSI U OSMINI FINALA, NA TOM PUTU I CSKA: Plavci sa igračem više i uz dva penala razbili Karabag, Armejci prejaki za Benfiku

Fudbaleri Čelsija kao gosti u Bakuu savladali su Karabag 4:0 (2:0), dok je CSKA kod kuće bio bolji od Benfike 2:0 (1:0) u utakmicama petog kola Lige šampiona.

Danas se igraju utakmice petog kola u grupama A, B, C i D, a prve dve su odigrane od 18 sati.

Čelsi je obezbedio plasman u osminu finala pobedom u Bakuu. Ključni momenat dogodio se u 19. minutu kada je domaći igrač Sadigov isključen zbog prekršaja nad Vilijanom, a ujedno je sudija De Souza pokazao na belu tačku. Azar je iz penala doveo goste u vođstvo.

U nastavku meča je tim Antonija Kontea napunio mrežu Karabaga. Vilijan je bio dvostruki strelac, u 36. i 85. minutu, a u međuvremenu, u 73. minutu, Čelsi je imao još jedan penal, koji je Fabregas pretvorio u gol.

"Plavci" su trenutno prvi na tabeli Grupe C sa deset bodova, dva više od Rome, koja meč petog kola sa Atletikom u Madridu igra kasnije danas.

Izvor: PressOnline