23. 11. 2017.  - Autor: PresOnline

(VIDEO) ZVEZDA PRED "DELIJAMA" OVERAVA PROLEĆE! Pobeda u Borisovu ostala na prečki i gol liniji!

Fudbaleri Crvene zvezde su u 5. kolu Lige Evrope odigrali nerešeno na gostovanju BATE Borisovu - 0:0

Crvena zvezda je remizirala u Belorusiji protiv BATE Borisova. Nije bilo golova, iako je Zvezda bila bliža tome, pogodila je i prečku preko Milana Rodića i imala nekoliko dobrih šansi, ali su mreže na kraju mirovale.

Šansu utakmice propustio je Boaći u 87. minutu, kada je imao idealnu priliku sa peterca, kada je glavom neometan šutirao pravo u golmana Šerbitskog.

Zvezda je bila mnogo bolja tokom čitavog meča, imala je više ozbiljnijih šansi, veći posed lopte, bolje je igrala, ali na kraju nije slomila čvrste Beloruse.

A imala je priliku i u 93. minutu, kada je golman BATE-a napravio kiks posle kornera, a onda je lopta došla do Rodića, koji je šutirao na prazan gol, ali je tamo jedan igrač BATE-a, sa gol linije sačuvao mrežu i sprečio Zvezdu da pobedi, što je na ovom meču i zaslužila.

Ono što je dodatni problem za Zvezdu jeste što je Keln vodi u Nemačkoj u završnici utakmice posle gola Žirasija sa penala u 62. minutu.

Ipak, sve je sada i dalje u Zvezdinim rukama. Ukoliko pobedi Keln na Marakani 7. decembra sigurno je druga. Može dalje i remijem, ali u tom slučaju BATE ne sme da pobedi Arsenal u Londonu.

Izvor: informer