02. 02. 2018.  - Autor: pressonline

(VIDEO) REMI NADE ZA PLASMAN U ČETVRTFINALE: Srbija igrala nerešeno sa Azurima, uzdamo se u poštenje Italijana i Slovenaca

Futsal reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa Italijom 1:1 (0:0) u drugoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Ljubljani.

"Orlovi" sada imaju dva boda u Grupi A, jer su u prvom meču sa domaćom Slovenijom takođe remizirali (2:2).

U poslednjoj utakmici u grupi u subotu se sastaju Slovenija i Italija. Pobeda bilo koje reprezentacije vodi Srbiju u četvrtfinale, kao i njihov remi 0:0 i 1:1.

Naravno, uzdamo se u poštenje "zmajčeka" i "azura", odnosno da neće biti 3:3 ili remi sa još većim brojem golova, što bi upravo tim dvema selekcijama omogućio prolaz među osam najboljih u Evropi.

U slučaju rezultata 2:2 gledaće se parametri koji sada nisu dostupni.

Izabranici Gorana Ivančića su večeras bili hrabri protiv svetske velesile kakva je Italija, koja u svojim redovima ima petoricu naturalizovanih Brazilaca. "Orlovi" su, u odnosu na meč sa Slovenijom, bili jači za golmana Milorada Aksentijevića i kapitena Marka Perića.

Junak meča je bez dileme bio Aksentijević sa 18 odbrana! On je do ludila dovodio italijanske igrače, koji su ga bombardovali, a srpski golman je bio nesavladiv. Sve do 32. minuta...

Srbija je povela golom Dragana Tomića posle pola sata igre, ali je radost "orlova" trajala samo dva minuta, jer je Masimo De Luka izjednačio i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

"Orlovi" su u dvorani "Stožice" imali veliku podršku navijača.

Izvor: pressonline