07. 02. 2018.  - Autor: B92

Brodarac bez istorije – 'Đavoli' u osmini finala!

Omladinski tim Brodarca nije uspeo da se plasira u osminu finala LŠ, pošto je poražen od Mančester Junajteda rezultatom 2:0.

Brodarac je bio na dobrom putu da dođe do istorije posle eleminicaije Makabi Haife i Subartala, ali su 'Đavoli' pobedili na "stadionu Voždovca".

Brodarac je dobro započeo meč i u uvodnih deset minuta imao nekoliko pokušaja, ali je kazna usledila u 18. minutu kada je Bonen zatresao mrežu za vođstvo od 1:0.

Mančester je preuzeo kontrolu i u 29. minutu duplirao prednost. Može se reći da je sreća pogledala goste. Lopta je zakačila jednog igrača Brodarca, šutirao je Voren, a lopta se od glave Ivančevića odbila u mreži domaće ekipe za vođstvo od 2:0.

U nastavku meča Junajted je napadao, Brodarac je imao nekoliko šansi, ali je tek u finišu meča ozbiljnije pripretio. Pokušavali su Mitrović, Babović, ali je odličan na golu bio Fojtiček.