09. 02. 2018.

Prvenac Kutinja, Barselona brani krunu protiv Sevilje

Ekipa Barselone braniće titulu u Kupu kralja, pošto je u polufinalnom dvomeču bila bolja od Valensije ukupnim rezultatom 3:0.

Posle minimalnog slavlja na Nou Kampu, 'Blaugrana' je trijumfovala i u gostima – 2:0 (0:0).

Barsa će u velikom finalu 21. aprila igrati protiv Sevilje koja je dan ranije eliminisala Levante.

U prvom poluvremenu nije bilo golova na Mestalji, Lionel Mesi zapretio je iz slobodnjaka, dok je Rodrigo na drugoj strani udarcem glavom zadrmao stativu.

Pred sam odlazak na odmor Žofri Kondogbija propustio je dobru priliku da anulira minus iz prvog duela, da bi sve bilo gotovo već posle četiri minuta nastavka.

Luis Suares poslao je loptu na drugu stativu sa levog krila, a Filipe Kutinjo se sjajno snašao i iz klizećeg zatresao mrežu domaćina, za svoj prvenac u dresu Katalonaca od dolaska iz Liverpula ove zime.

Pokušala je Valensija da uzvrati, ali je to samo ostavilo još više prostora za goste, pa Ivan Rakitić potvrđuje pobedu svog tima u 82. minutu, posle nove asistencije Urugvajca.

Izvor: b92.net