21. 02. 2018.  - Autor: RTV

Veliki promašaji Zvezde za kraj evropske priče

MOSKVA - Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Moskvi od CSKA 1:0 (1:0) i završili nastup u Ligi Evrope u šesnaestini finala.

Nakon beogradskih 0:0, CSKA je u revanšu slavio golom Alana Džagoeva u 46. minutu i to u poslednjoj akciji u prvom poluvremenu koja je započeta igranjem rukom Marija Fernandesa, ali je portugalskom sudiji Manuelu de Souzi promakao taj detalj.

Izabranici Vladana Milojevića u većem delu odigrali su izjednačen meč sa mnogo iskusnijim timom, a ostaće žal što su u poslednjih 10 minuta promašili podvig zbog dva ispuštena zicera.

Prvo je u 84. minutu usamljeni Aleksandar Pešić bio dekoncentrisan i promašio loptu pred golom CSKA, a potom je u finišu Mohamed El Fardu Ben promašio ceo gol iz izgledne šanse.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Još jednu utakmicu na međunarodnoj sceni vicešampion Srbije odigrao je na evropskom nivou, posebno defanzivno, ali je isto tako zatajio napad kada je bilo najpotrebnije, baš pred novim iznenađenjem za kraj sjajne sezone u Evropi.

Crvena zvezda je ranije već ostvarila istorijski uspeh time što je posle 26 godina igrala u "evropskom proleću".

Poklon za Džajića u Moskvi: Fotografije za istoriju

Najboljeg srpskog fudbalera u 20. veku Dragana Džajića, legendu Crvene zvezde, dočekalo je prijatno iznenađenje u Moskvi gde je doputovao kao deo ekspedicije crveno-belih na meču protiv CSKA.

crvenazvezdafk.com

U hotelu gde je smešten Zvezdin tim, Džajića je sačekao jedan ruski fotograf koji mu je poklonio uramljene fotografije - sa utakmice Jugoslavije i Sovjetskog saveza i dueli sa čuvenim Albertom Šesternjovom, kao sa oproštajne utakmice Lava Jašina, gde je "Džaja" igrao za Tim sveta.

"Nemam reči koje bi opisale koliko mi znači to što me se u Moskvi i danas sećaju i to što sam dobio ovakav poklon. Ovo su veoma značajne fotografije, sa oproštaja Lava Jašina pogotovo. Zahvaljujući ovim fotografijama, setio sam se i Šesternjova, kao veliko ime ruskog fudbala. Bila mi je čast da igram protiv njega, a naravno, presrećan sam što sam dobio ovako vredan i značajan poklon", rekao je Džajić za sajt crveno-belih.