20. 05. 2010.  - Autor: (A. J.)

Nema popusta kod Partizana

Umorni crno-beli savladali Radnički u Kragujevcu sa 75:72 i učvrstili se na prvoj poziciji Superlige. Domaćin u prepunoj hali „Jezero" pružio jak otpor

1
Vodio Partizan do pobede... Kecman sa 25 poena bio najbolji igrač na meču

Košarkaši Partizana pobedili su juče u devetom kolu Superlige Radnički u Kragujevcu, rezultatom 75:72, nastavljajući tako trijumfalni niz u najjačem domaćem takmičenju! Igrač odluke ponovo je bio Dušan Kecman, sa 25 poena i indeksom uspešnosti 32, ali se mora istaći da se izabranici Miroslava Nikolića nisu obrukali, odnosno da je konačan rezultat lako mogao biti drugačiji...

Velika motivisanost domaćina, sjajna atmosfera u dupke punom „Jezeru", ali i očigledan umor kod crno-belih košarkaša i izostanak povređenog Aleksandra Rašića, učinili su duel u Kragujevcu zanimljivijim nego što se na osnovu sastava timova moglo pretpostaviti. Ne računajući nekoliko uvodnih minuta, u kojima je Partizan imao osetniju prednost (16:9), kompletno prvo poluvreme proteklo je u neizvesnoj borbi i igri „koš za koš„, s tim da je ipak Radnički bio taj koji je sve vreme jurio rezultat.

a

Superliga, 9. kolo:
Radnički - Partizan 72:75
FMP - Borac 96:78
Crvena zvezda - Tamiš sinoć
Hemofarm - Metalac sinoć

Tabela: Partizan 8-1, Hemofarm 7-1, Radnički 6-3, FMP 5-4, C. zvezda 4-4, Tamiš 2-6, Borac 1-8, Metalac 1-7.
Parovi 10. kola, subota 22. maj: Tamiš - Radnički, Partizan - Hemofarm, Metalac - FMP, Borac - Crvena zvezda

Trener crno-belih Duško Vujošević juče je mogao da se osloni na Jana Veselija i Dušana Kecmana, koji su nosili srpskog šampiona tokom prvih 20 minuta, uspešno anulirajući loš šut za tri poena (2/11) i ne mnogo bolji učinak sa linije slobodnih bacanja (14/20). Radnički je, s druge strane, mnogo bolje raspodelio poene, ali treba izdvojiti Mladena Pantića i Vukašina Aleksića, koji su pogađali u bitnim momentima i tako sprečavali gostujuće igrače da naprave neku osetniju prednost.

Slična igra videla se i po povratku iz svlačionica. Nakon tehničke greške Jana Veselija i trojke Milosavljevića za izjednačenje (46:46), Partizan je odgovorio trojkama Kecmana i Božića, te ponovo stekao prednost od sedam poena razlike (56:49). Ni to mu, međutim, nije garantovalo mirnu završnicu, pošto Kragujevčani juče jednostavno nisu želeli da se pomire sa porazom.

3

Početkom poslednje deonice Mekejleb je zaradio petu ličnu grešku, pa je Partizan do kraja utakmice praktično bio bez „pravog" plejmejkera na parketu (organizaciju igre preuzeo kapiten Božić). Istovremeno, Radnički je potpuno preokrenuo rezultat i prešao u vođstvo (63:60), pa je izgledalo da Nikolićeve izabranike više ništa neće moći da zaustavi. Partizan je, međutim, sačuvao mirnoću i u finišu meča pokazao više iskustva, pre svih Kecman i Božić, pa domaćinu nije mnogo pomogla ni sjajna trojka Brkića sa skoro osam metara, tridesetak sekundi pre poslednje sirene. Ponovo se Radnički bio približio na samo pola koša razlike (71:72), ali za više od časnog poraza nije imao snage.

Izvor: Press