05. 06. 2010.

Zvezda izgubila od Hemofarma

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Hemofarma 94:93 u poslednjem, 14. kolu regularnog dela Superlige, čime su zauzeli četvrtu poziciju na tabeli. Crveno-beli će tako u polufinalu plej-ofa, koji počinje u ponedeljak, igrati sa večitim rivalom Partizanom.

Velika drama viđena je u finišu meča u „Milenijumu", Zvezda je kod rezultata 94:93 za Vrščane imala napad za pobedu, ali je Bjelica, tri sekunde pre kraja, žestoko izblokiran od Marjanovića, pa je tako trijumf pripao Hemofarmu. Inače, duel je bio veoma zanimljiv bez jakih odbrana i sa dosta koševa. Posle izjednačenog prvog poluvremena (48:46), u kome Beograđani, koji su igrali bez kapitena Radivojevića, nisu uspeli da prednost 32:25 pretoče u veću razliku, nastavak je doneo bolju igru Hemofarma. Pojačali su odbranu i zaustavili udarne igle Beograđana Nedovića i Bjelicu, koji su zajedno ubacili 33 poena i lagano iz minuta u minut podizali prednost. Već na kraju trećeg perioda, zahvaljujući beku Šutalu, Hemofarm je vodio sa 67:58. Ipak, crveno-beli se nisu predavali i borili su se do samog kraja, kada su uspeli da priđu na samo poen zaostatka 91:90 u 39. minutu i uđu u penal završnicu, u kojoj su Vrščani bili bolji.

S druge strane, u Kragujevcu Radnički je posle produžetka pobedio Borac 99:97 i tako obezbedio sebi treće mesto i Hemofarm za rivala u polufinalu plej-ofa. Najefikasniji u timu Kragujevčana bio je Alekisć sa 21 poenom, dok je kod Borca Jorović postigao 27.

Hemofarm: Anđušić 8, Hil 11, Obranović 4, Krstović, Šutalo 14, Mačvan 9, Katić 12, Borisov 5, Lekić 6, Marjanović 11, Petrović 9. Trener: Ž. Lukajić

Crvena zvezda: Kešelj 20, Milošević, Kikanović 5, Radosavljević, Nedović 21, Stević 14, Jelovac 3, Rondović, Stojačić, Štimac 3, Bjelica 27. Trener: A. Trifunović.

Izvor: PRESS