24. 10. 2017.  - Autor: Pressonline

ZVEZDA U RUSIJI SIJALA SAMO POLUVREME: Himki za dva minuta treće četvrtine rešio pitanje pobednika i zamrzao Zvezdu na minus 7

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Himkija 85:78 (28:20, 16:23, 11:21, 23:21) u trećem kolu Evrolige.

Izabranici trenera Dušana Alimpijevića, dva dana pre meča sa Makabijem u Beogradu, imaju jednu pobedu i dva poraza.

Zvezda je dobro počela meč povela 9:4, ali je tada ruski tim serijom 7:0 prvi put došao do vođstva.

Ono je ubrzo sustignuto, a posle trojke Dobrića, Zvezda je u sedmom minutu još jednom imala prednost (14:11). Nakon toga trojke su pogodili Bjelica i Feldin na jednoj i Stefan Marković i Aleksej Šved na drugoj strani, pa je posle osam minuta bilo 20:18. Gostujuća ekipa je ubacila 5 trojki i time uspela da anulira prednost Himkija u skoku. Feldin je postigao 12 poena, što je osnovni razlog vođstva Beograđana (28:20) posle deset minuta igre.

Himki je za 52 sekunde druge deonice napravio seriju 5:0, što je Alimpijevića nateralo da zatraži minut odmora. Zvezda je posle toga imala i sedam poena prednosti (32:25), ali je poluvreme posle slobodnih bacanja Radičevića rešila u svoju korist sa pola koša prednosti (44:43).

Posle poena Bjelice, Himki je serijom 8:0 uz trojke Šveda i Andersona preokrenuo (51:46) i opet kao i u drugoj četvrtini naterao Zvezdinog trenera Dušana Alimpijevića da zatraži minut odmora. Zvezda je nastavila sa napadima koji nisu donosili poene, a Himki je sa druge strane "malo po malo" uspostavljao ritam koji mu odgovara i dizao razliku. Zvezda je pokušavala da uhvati priključak. Napad nije funkcionisao kao u prvoj deonici pa je, iako uz aktivan rezultat do pred kraj (prišli na minus 4, manje od tri minuta pre kraja), poraz bio neminovan.

Izvor: Pressonline/Kurir.rs