20. 11. 2017.  - Autor: PressOnline

Zvezda pobedila u Zadru: Crveno - beli jači od pune hale i skandiranja "Ubij Srbina"

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su seriju poraza u Evroligi, pobedom u Zadru 88:76

Zvezdi je pobeda bila bitna, ne samo zbog samopouzdanja pred duel sa Baskonijom u četvrtak, već i sa aspekta ostanka u vrhu tabele jer Budućnost i ima skor 8-1, a Cedevita 6-3, pa je Zvezda sada druga sa 7-2

Posle veoma neizvesnog prvog poluvremena koje je Zvezda odigrala prilično slabo u odbrani (48:44), preokret se desio na startu trećeg perioda. Navijači Zadra su konstantno pravili paklenu atmosferu uz uzvikivanje "Ubij Srbina", ali su u drugom poluvremenu crveno-beli uspeli da prevaziđu to.

Ključni momenti utakmice desili su se na startu trečeg perioda.Zadar je vodio 49:44, ali je onda usledila furiozna serija Zvezde od 17:0 koju su inicirali Branko Lazić sa dve trojke kao i Bjelica i Ročesti sa po jednom i nekoliko poena ispod koša i sa slobodnih bacanja.

Presudio je šut i skok Zvezde u napadu, kojim su imali i dodatnu šansu za poene.

Za samo tri minuta Zvezda je imala 49:61 i tu je meč prelomljen.

U nastavku duela crveno-beli su rutinski podizali razliku do maksimalnih 54:75 na početku četvrtog perioda, a onda su se opustili.

Zadar je napravio seriju 10-0 i prišao na 65:75, ali je to bilo kratkog daha. Ročesti i Dobrić su svojim poenima odbili napade i priveli meč kraju.

Izvor: Telegraf.rs