23. 11. 2017.  - Autor: PresOnline

BASKONIJA UGASILA ZVEZDU: Peti uzastopni evroligaški poraz crveno-belih pred 5.500 Delija u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21) u meču 9. kola Evrolige, koji je igran u beogradskoj Areni, pred 5.500 navijača, koji su prvo gledali duel fudbalske Lige Evrope BATE Borisov - Crvena zvezda (0:0), a zatim tokom košarkaškog meča skandirali ime generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića.

Crvena zvezda, kojoj je ovo peti uzastopni poraz, je ostala na dve pobede, dok je Špancima ovo četvrti trijumf.

Zvezda je tokom prvog poluvremena gotovo sve vreme bila u zaostatku, koji se povećavao posle koša Bjelice za vođstvo (9:8). baskonija je napre imala sedam poena prednosti pred kraj prve deonice, koja se završila sa 22:17 za Špance, da bi u drugih deset minuta imala i četrnaest poena viška (46:32). Španci su u tom intervalu napravili seriju 12:0 i utišali navijače u Areni.

Zvezda je na pšočetku nastavka iamala mnogo problema u skoku pod svojim košem, ali je u 24. minutu posle trojke Jankovića prišla na 48:52. nakon toga tim trenera Alimpijevića je popustio u odbrani, pa je Baskonija u poslednji kvartal ušla sa plus sedam 64:57.

Lesor je pet minuta pre kraja serijom poena, usepeo da dovede Zvezdu do izjednačenja 73:73 i očekivala se drama u Areni. Izabranici trenera Alimpijevića su zatim i poveli kada je Davidovac pogodio dva bacanja. Dva i po minuta pre kraja bilo je nerešeno 78:78. Tada je Tima pogodio dvojku za vođstvo Španaca, posle čega Zvezda nije uspela da se spasi petog uzastopnog poraza u Evroligi.

Izvor: Kurir