26. 01. 2018.  - Autor: pressonline

ZVEZDA PRVI PUT SRUŠILA BRATSKI OLIMPIJAKOS: Grci pali posle isključenja Alimpijevića i velikog preokreta, Delije se sukobile na tribinama

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos (89:78) u meču 20. kola Evrolige

Zvezda sada ima osam pobeda i 12 poaza, dok je Olimpijakos upisao sedmi poraz uz 13 trijumfa.

Meč je imao dva potpuno različita poluvremena. U prvom je dominirala Crvena zvezda. Maksimalno su izabranici trenera Dušana Alimpijevića koristili raspoložene igrače u napadu i činjenicu da su u odbrani potpuno usporili i otuprli napad Olimpijakosa. U nastavku je sve bilo drugačije.

Trener Zvezde Dušan Alimpijević isključen je 17 minuta pre kraja zbog prigovora i dve tehničke greške. Ekipu je do kraja meča vodio Milenko Topić, a Grci su serijom 10:0 na kraju treće deonice preuzeli vođstvo i kontrolu dešavanja na parketu.

Zvezda se vratila u poslednjih 10. minuta. U brzoj igri pogodili su domaći neke bitne šuteve, posebno trojka Enisa i zicer Omića i ostvarili vredan trijumf

Izvor: pressonline