03. 07. 2015.

Srbiji bod protiv Tajlanda

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je minimalan poraz u prvoj utakmici prvog vikenda A grupe Gran prija protiv Tajlanda sa 3:2, po setovima 25:17, 15:25, 23:25, 25:22 i 15:11, posle 123 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Huamark posmatralo je 5000 gledalaca, a sudili su Đijang Liju iz Kine i Nikolas Hekford iz Engleske. Srbija je uprkos porazu ostavila odličan utisak, a dobrom igrom bila je i na domak trijumfa. Posle početne nervoze, izabranice Branka Kovacevica su u drugom, a narocito u trećem setu, igrale pre svega pametno, a zatim i veoma požrtvovano uz odličan servis i blok i povele sa 2:1 u setovima. Šansa za trijumf je prokockana u finišu cetvrtog seta, da bi se slicna situacija desila i u petom setu, kada je posle promene strana Srbija vodila sa 8:7.  Ipak, Srbija je osvojila važan bod, uz dobru igru podmlađenog sastava. Srbija sutra u 2. kolu igra protiv Brazila od 9,00 casova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, od 9,00 casova po našem vremenu sastaje se sa Japanom.

Izvor: Tanjug.rs