16. 12. 2006.  - Autor: D. S.

ZVEZDI MANJE HLADNO!

Crveno-beli u derbiju 14. kola NLB lige tek posle produžetka savladali FMP Železnik sa 95:90. Meč u dvorani "Pionir" odigran u nemogućim uslovima, jer opet NIJE BILO GREJANJA!

s
s

Crvena zvezda je u derbiju 14. kola NLB lige, pred jedva 1.000 gledalaca, savladala FMP Železnik, i to tek posle produžetka sa 95:90.

Međutim, igra je potpuno bila u drugom planu jer su u dvorani "Pionir" sinoć i "pingvini padali u nesvest". Grejanja opet nije bilo, igrači su na klupi sedeli u zimskim jaknama, malobrojni gledaoci cvokatali, a ni novinari nisu mogli da rade svoj posao jer zbog neplaćenih računa nije radio ni pres-centar.

Posle 40 minuta igre utakmica je završena rezultatom 79:79, a FMP je do produžetka stigao košem Labovića, pet sekundi pre kraja. U dodatnih pet minuta crveno-beli su bili prisebniji i koncentrisaniji i brzo stigli do prednosti 88:81, ali su je opet prokockali i dozvolili protivniku da se vrati u meč.

Ipak, Antonio Burks odličnim prodorom i košem uz faul donosi Zvezdi nedostižnu prednost. Crveno-bele su do trijumfa predvodili Milan Gurović sa 35 poena i Pero Antić sa 22, dok su kod FMP-a, koji je drugi meč uzastopno izgubio posle produžetka, najefikasniji bili Labović i Rašić sa 17 poena.

Ovom pobedom Zvezda je uspela da preskoči prvu prepreku ka plasmanu među četiri najbolje ekipe u ligi, ali do konačnog cilja očekuje ih još dosta iskušenja.

Početak utakmice obeležio je mladi Nemanja Aleksandrov, koji je bivšem klubu za samo dva minuta ubacio osam poena (dve trojke). Uz njega, razigrali su se Antić i Tomas, pa su crveno-beli vrlo brzo stigli do 11 poena prednosti - 18:7.

Atraktivnom i lepršavom igrom u napadu, a veoma tvrdom i agresivnom u odbrani, crveno-beli su oterali rivala od koša i naterali ga da šutira sa distance. To je dalo rezultat, jer su "panteri" bili dosta brzopleti i neprecizni, pa je Zvezda vrlo brzo stigla do maksimalne prednosti od 18 koševa (44:26), polovinom druge četvrtine.

Izgledalo je da je pobednik praktično odlučen i da će se selektor Srbije Dragan Šakota revanširati svom pomoćniku iz reprezentacije Vladi Vukoičiću.

Ali, u nastavku meča desio se potpuni preokret. Opuštenost crveno-belih iskoristili su košarkaši FMP-a i serijom 21:10 prišli na samo četiri poena minusa (58:54) krajem treće četvrtine, da bi početkom poslednje deonice došli i do izjednačenja 62:62.

Od tada utakmica je bila u egalu, a na svaki pokušaj Zvezde da se bar malo odlepi "panteri" su reagovali trojkama, da bi na kraju mladi Labović šutem sa distance izborio produžetak.

Izvor: Press / Foto: Beta