16. 12. 2006.

PARTIZAN POBEDIO MLADOST

Vaterpolisti Partizana pobedili su večeras u Beogradu zagrebačku Mladost sa 9:7 (1:1, 3:3, 4:2, 1:1) u drugom kolu Grupe A Evrolige.Obe ekipe sada imaju po pobedu i poraz. Miloš Korolija i Filip Filipović postigli su po dva gola za Partizan, dok je Hrvoje Herceg bio jedini sa dva pogotka u ekipi Mladosti.

s
s

Partizan je do prednosti od dva gola došao u trećoj četvrtini. Mladost je uspela da priđe na gol zaostatka, ali je Korolija minut i 22 sekunde pre kraja, tek iz trećeg pokušaja postigao gol za konačnih 9:7.

Veliki derbi dva najtrofejnija evropska kluba odigran je u veoma mirnoj i tihoj atmosferi.

Trener Partizana Dejan Udovičić rekao je posle meča da je njegova ekipa sebi otežala početak jer se nije dobro branila sa igračem manje.

"U drugom poluvremenu smo to sredili i počeli smo da koristimo svoje prednosti. Stvarno smo zasluženo pobedili. Grupa je i dalje otvorena, mislim da će svaki gol odlučivati", rekao je Udovičić.

Trener Mladosti Veselin Đuho rekao je da je njegov tim "igrao srcem", ali da nije iskoristio šanse.

Partizan u sledećem kolu gostuje kod atinskog Etnikosa, a Mladost se sastaje sa Brešom.