06. 08. 2017.  - Autor: Pressonline

LONDON MU SE KLANJAO! Svet u ŠOKU! Jusein Bolt sinoć istrčao poslednju trku na 100 metara i IZGUBIO (VIDEO)

Atletičar iz Jamajke ima 11 osvojenih zlatnih medalja.

Jusein Bolt je neprikosnoveni vladar planete i najbolji atletičar u istoriji. Međutim, "Munja" je poslednji put zasijala bronzanim sjajem na 100 metara iza Džastina Getlina i Kristijana Kolemana i završio karijeru sa trećim mestom na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Pobednik trke bio je Amerikanac Džastin Getlin kome je publika zviždala od izlaska na stazu, pa sve do kraja trke. Drugi je bio Kristijan Koleman.

Jamajkanac je promenio istoriju atletike i posebno sprinta. Ovo je njegova prva bronzana medalja na Svetskim šampionatima, a ima 11 zlatnih medalja i dve srebrne.

Jedna stvar je sigurna, ovaj sport više neće biti isti bez Juse.

Izvor: Pressonline