18. 01. 2019.  - Autor: pressonline

Srbija pregazila Izrael

Reprezentacija Srbije do 20 godina nastavila je sa odličnim igrama na Svetskom prvenstvu Druge divizije B grupa koje se održava u Zagrebu. Posle trijumfa nad Meksikom (6:1) i Hrvatskom (4:1), srpski hokejaši upisali su i treći trijumf iz isto toliko utakmica. Izabranici našeg selektora Freda Perouna bez problema savladali su Izrael sa 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) i tako još jednom pokazali da na ovom takmučenju imaju najveće moguće ambicije

Srbija je fenomenalno odigrala prvu trećinu i već tada jasno stavila do znanja rivalu da u ovom meču neće imati šta da traži. Naša selekcija do vođstva je došla već posle samo 10 sekundi igre, a strelac je bio Sergej Ćurčić. Samo minut i po kasnije mreža reprezentacije Izraela se ponovo zatresla, a gol je postigao Petar Mirkov na asistenciju Vasilija Anđelkovića.
U furioznom ritmu igrali su srpski hokejaši na startu meča, snažno pritiskajući Izraelce koji nisu mogli da pariraju našoj veoma ofanzivnoj igri. Posledica svega toga bilo je vođstvo od 3:0 i to veću u 11. minutu, a strelac trećeg gola za Srbiju bio je Marko Dragović kome je asistirao Dušan Grković. Maestralna prva trećina hokejaša Srbije krunisana je još jednim golom u 16. minutu koji je posle odličnog dodavanja Vasilija Anđelkovića postigao Mateja Popović.
S obzirom da je pitanje pobednika praktično već bilo rešeno posle prvih 20 minuta u nastavku nije viđeno mnogo uzbeđanja, a konačan rezultat i tačku na sjajnu igru i ubedljivu pobedu selekcije Srbije stavio je još jednim golom Marko Dragović u 57. minutu.
Reprezentacija Srbije je prvoplasirani tim na tabeli i jedina reprezentacija koja posle tri kola ima maksimalan učinak. Naredni protivnik našim hokejašima je Belgija, a taj meč na programu je u subotu sa početkom u 13 sati.

Izvor: pressonline