20. 03. 2007.

Pirova pobeda FMP-a u Železniku

Košarkaši FMP-a iz Železnika nisu uspeli da se plasiraju u finale ULEB kupa

FMP je večeras u Železniku savladao ekipu Lietuvos Ritasa rezultatom 72:69 (20:16, 17:16, 20:21, 15:16) u revanš meču polufinala ULEB kupa, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale, pošto je tim iz Litvanije u prvom meču slavio sa 78:67.

Lietuvos Ritas će u finalu igrati sa pobednikom meča između Reala i Uniksa. U prvom meču Uniks je pobedio rezultatom 76:69, a revanš susret je na programu večeras od 20,00 časova. Finalni meč ULEB kupa biće odigran 10. aprila u belgijskom gradu Šarlroa.

Najefikasniji u ekipi iz Železnika bili su Zoran Erceg i Aleksandar Rašić sa po 15 poena, Miloš Teodosić je postigao 14, a Branko Cvetković 11. Kod gostiju, najviše koševa postigao je Metju Nilsen 19, dok je Karim Raš ubacio 15.

FMP je dobro počeo meč i vrlo brzo došao do šest poena prednosti, ali su gosti pogocima Raša stigli vođstvo domaćina. Do kraja prve četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je FMP uspeo da prvu četvrtinu dobije rezultatom 20:16.

Košarkaši FMP-a najveću prednost u prvom poluvremenu imali su u 13. minutu (28:18), ali su gosti u narednih pet minuta serijom 13:2 uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. U samom finišu ovog dela utakmice tim iz Železnika došao je ponovo do prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 37:32 za domaćina.

U trećoj četvrtini ekipa FMP-a imala je prednost od četiri do devet poena, ali su gosti sa dve trojke u finišu ovog dela meča smanjili vođstvo domaćih na 57:53.

Domaći košarkaši pokušali su u poslednjoj četvrtini da anuliraju rezultat iz prvog meča, ali su gosti sigurnom igrom u finišu uspeli da sačuvaju prednost iz Viljnusa.

Izvor: SPORTSERVIS