07. 12. 2006.  - Autor: Laza

PORAZ PARTIZANA U MALAGI

Košarkaši Partizana poraženi su od Unikahe rezultatom 66:58 (22:16, 17:13, 20:22, 7:7) u sedmom kolu Evrolige.

Španski klub vodio je bukvalno tokom celog meča (osim izjednačenja na 1:1), ali je Partizan imao put u neizvesnu završnicu, koji je ispustio lošim napadom u poslednja tri minuta.

Domaća ekipa je sredinom druge četvrtine imala 14 poena prednosti (34:20), kada je izgledalo da Partizanu preti ubedljiv poraz. U trećoj četvrtini "crno-beli" hvataju priključak, a poslednja četvrtina predstavljala je pravo mučenje za navijače.

Puna četiri minuta nijedan od timova nije dao poen, a Partizan je trojkom Kamingsa u 35. minutu prišao na 55:59. Međutim, usledila je serija Unikahe od 7-0, kojom domaćin stiže do +11 tri minuta pre kraja. Od tada Unikaha nije dala nijedan poen, ali Kamingsov koš plus bacanje bilo je sve od oba tima u finišu meča.

Posle sedam mečeva obe ekipe imaju skor 3-4.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Vontigo Kamings sa 16 poena, Peković je imao 10,. a Kecman 9 poena (plus 7 skokova). Kosta Perović je dao samo dva poena (1/8 za 2, 0/2 za 1) i imao 10 skokova, ali je dobio ključnu blokadu od Florana Pjetrusa.

U ekipi Unikahe Bernardo Rodriges dao je 15, a Kabesas, Himenes i Vasilijadis po 12 poena.

Partizan je imao veliku prednost u ofanzivnom skoku (20-6), što je donekle posledica samo 32 posto šuta za 2 i 4/16 za tri poena. Unikaha je za 2 šutirala 44 posto, a trojke su im bile ključne oružje (9/18).