05. 06. 2017.

Novak u četvrtfinalu Rolan Garosa

Drugi reket sveta je u nedelju uveče na cetralnom terenu "Filip Šatrije" za sobom ostavio Španca Alberta Ramosa Vinjolasa (19), rezultatom 7:6(5), 6:1, 6:3.

Novak Đoković (2) je u četvrtfinalu Rolan Garosa. U nedelju uveče je na cetralnom terenu "Filip Šatrije" za sobom ostavio Španca Alberta Ramosa Vinjolasa (19), rezultatom 7:6(5), 6:1, 6:3.

Donekle se ponovila slika iz prethodnog meča, s mlakim početkom i furioznim završetkom, s tim što je ovoga puta sve bilo kraće i rezultatski mnogo bolje. Sledeći protivnik u utorak će mu biti Austrijanac Dominik Tim.

- Prvi set je trajao polovinu celog meča. Bilo je teško. Za obojicu je bilo važno ko će da dobije ovaj set. Posle toga sam počeo da igram s više samopouzdanja i manje grešaka. Na kraju je bilo odlično. Nadam se da je Agasi gledao poslednja dva seta, a ne i prvi - rekao je raspoloženi Novak posle meča na francuskom jeziku i zahvalio se na podršci publici koja ga je ispratila ovacijama.

Brzo je Ramos Vinjolas poveo s 2:0 u prvom setu. Novaku nije polazilo za rukom da započne meč, pa je Španac osetio svoju šansu. Krenuo je Đoković u relije, po receptu iz prethodnog meča sa Švarcmanom, ali je i dalje grešio. Mučio se na svom servisu. Dugo se zagrevao. Zasmetao mu je i gledalac. Ipak, posle 20. minuta, uspeo je da spreči dvostruki brejk. Odmah iza toga, izjednačio je.

Ali, i dalje nije išlo glatko. "Rasprodaja" gemova se nastavila. Dizala ga je publika, a on nije nalazio rešenje za levorukog protivnika. Teren je često bio "kratak" za njegove lopte. I pored svega, izjednačenje, koje je potrajalo do 5:5 u taj-breku u kom je Đoković dozvolio Špancu da se vrati sa 4:0. Dobro je što je, i pored lošijeg izdanja, ipak, osvojio set. Novak se pitao. Čekalo se da ga nešto naljuti i trgne.

- Koliko linija u gemu! - uzviknuo je Nole, iznerviran, a onda oduzeo servis protivniku odmah na početku drugog seta.

Konačno je ušao u ritam. Poveo je sa 4:0 i sa 6:1 ekspresno priveo set kraju. Zagrejao se, delovao mnogo solidnije i opasnije. Bilo je samo pitanje koliko će Ramos Vinjolas izdržati.

Bio je Novak mnogo rasterećeniji i sigurniji. As za početak trećeg seta i vođstvo od 2:0, a onda loš servis-gem za manju neizvesnost, u čemu je ulogu igrao i sumrak koji je počeo da se spušta nad Bulonjskom šumom. Sjajna razmena završila se na kontu Ramosa Vinjolasa i dovela ih na trenutak u ravnopravnu poziciju u setu, koji je Novak brzo završio u svoju korist. Pokazao je Đoković u finišu svoje pravo lice i ulio nadu za završne borbe.