30. 04. 2013.

Uspeh za istoriju: Zvezda na fajnal foru Lige šampiona!

Vaterpolisti Crvene zvezde su u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona izgubili na bazenu "Tašmajdan" od Segeda rezultatom 11:10 (3:1, 2:5, 2:2, 4:2), ali su uspeli da se plasiraju na završni turnir pošto su u prvoj utakmici pobedili sa 7:5.

Slično kao i u prvom meču u Segedinu mađarska ekipa je bolje ušla u utakmicu i već u prvom minutu došla do vođstva. U nastavku prve četvrtine gosti su uspeli da anuliraju prednost crveno-belih iz Mađarske i reše ovaj period igre u svoju korist sa 3:1, ali u nastavku meča usledilo je "buđenje" Beograđana. Druga četvrtina bila je ključna za ishod ovog duela jer su izabranici trenera Dejana Savića zaustavili nalet Mađara i preokrenuli rezultat, pa je prvo poluvreme završeno vođstvom Zvezde 6:5.

Najviše zahvaljujući sjajnim odbranama Denisa Šefika i golovima Andrije Prlainovića domaćin je u trećoj četvrtini održavao minimalno vođstvo, ali crveno-beli nisu uspeli da prelome meč, pa je u poslednjoj deonici usledio novi nalet Segeda. Iskusni gosti su preokrenuli rezultat i došli do vođstva, ali nisu imali snage da dođu do željenih dva gola prednosti, pa su crveno-beli uprkos porazu ostvarili najveći uspeh u klupskoj istoriji plasmanom na fajnal for Lige šampiona.

Najefikasniji akter utakmice bio je Andrija Prlainović sa četiri pogotka.

Veliku šansu da se nađe među četiri najbolja evropska tima ima i Partizan. Crno-beli u sredu u Volgogradu, u revanšu četvrtfinala, igraju protiv ruskog Spartaka i brane prednost od pet golova iz prvog meča na Banjici (11:6).

Završni turnir Lige šampiona za vaterpoliste biće održan 31. maja i 1. juna u Beogradu.