30. 01. 2014.

Filip Filipović junak pobede u Breši

Vaterpolisti Radničkog savladali su sinoć u Breši istoimenog italijanskog predstavnika sa 9:8 (2:2, 5:2, 0:1, 2:3), u utakmici 5. kola B grupe Lige šampiona.

Srpski tim potvrdio je kvalitet i ostvario petu pobedu zaredom, pa se učvrstio na čelu tabele. Kragujevčani su na korak od plasmana na završni turnir, imaju tri boda više od Breše, a šest od trećeplasiranog Partizana.

Radnički je do važnog trijumfa došao boljom igrom u prvom poluvremenu, kada je stekao tri gola prednosti (7:4).

Domaćin je u nastavku agresivnom igrom svim silama nastojao da dođe barem do boda, međutim, izabranici Dejana Jovovića izdržali su pritisak i slavili golom razlike, pokazavši da su se oporavili od nesrećnog poraza protiv Crvene zvezde u finalu nacionalnog kupa.

Junak susreta u Breši bio je petostruki strelac Filip Filipović, Marković je postigao dva gola, a Ćirić i Basara po jedan.

Pogotke za domaćina postigli su Molina i Rico po 2, Di Fulvio, Krusila, Ðorđi i Bodegas.

U ostalim utakmicama 5. kola B grupe Partizan je pobedio Špandau sa 7:5 (3:2, 2:2, 1:1, 1:0), dok su Oradea i Galatasaraj igrali nerešeno 9:9 (2:4, 4:3, 3:2, 0:0).

Tabela: Radnički 15 bodova, Breša 12, Partizan 9, Špandau 4, Galatasaraj 2, Oradea 1.

U 6. kolu, 21. februara, sastaju se Radnički - Breša, Špandau - Partizan i Galatasaraj - Oradea.

Izvor: Tanjug