Kragujevčanima pripao srpski derbi

15. 01. 2012.  - Autor: Dejan Ignjatović

Radnički "udavio" crno-bele u "Jezeru"

Junak meča bio je kapiten domaćih Miljan Pavković sa 23 poena, a zapažene role odigrali su Sajmon sa 18 i Marković sa 17, koji su doveli Radnički do osme pobede i znatno bliže poziciji koja vodi u Evropu naredne sezone

s

Srpski derbi 16. kola ABA lige apsolutno zasluženo pripao je ekipi Radničkog. Kragujevčani su u hali "Jezero" savladali aktuelnog prvaka regionalne lige, ekipu Partizan m:ts, rezultatom 92:80 (23:24, 28:20, 15:17, 26:19). Junak meča bio je kapiten domaćih Miljan Pavković sa 23 poena, a zapažene role odigrali su Sajmon sa 18 i Marković sa 17. U slaboj ekipi iz Beograda najefikasniji su bili Raduljica i Lučić sa po 18 poena.
Partizan je samo u početku meča uspeo da utiša domaće navijače, kada je predvođen Raduljicom i Lučićem sredinom prve četvrtine poveo sa 16:8. Jedini koji je parirao gostima bio je Dejvid Sajmon. Dugo je trener domaćih Miroslav Nikolić tražio dobitnu kombinaciju i konačno ju je našao u finišu prve deonice, kada je u igru ubacio kapitena Miljana Pavkovića. Omaleni plej je u narednim minutima održao pravi čas košarke i vrlo brzo na svoj konto upisao 12 poena, a Kragujevčanima doneo preokret.

a

Atmosfera za desetku

Ne pamti se kada je hala "Jezero" bila ispunjena kao tokom sinoćnog derbija. Dve tribine bile su dupke pune, a gledaoci u parteru su bukvalno sedeli uz ivicu parketa. Obe ekipe imale su veliku podršku sa tribina. Domaći navijači, popularni "Crveni đavoli", priredili su koreografiju pre početka meča, dok su "Grobari" standardno glasno bodrili svoje ljubimce.

Domaćin imao "plus 13"

Imao je Partizan nekoliko prilika da se približi, ali su crno-beli brzopletim potezima sebi znatno otežali posao. U poslednjim sekundama ove deonice Sajmon je trojkom doneo svom timu najveće vođstvo (51:44) i znatno vedriju atmosferu u svlačionici.
Još radosniji domaćini su bili na startu treće četvrtine. Brza četiri poena i serija 7:2 donela su Radničkom 12 poena prednosti (58:46). Najveću razliku domaćin je napravio sredinom četvrtine, kada je Čakarević napravio nesportsku ličnu nad Sinovcem, a Bratić sa penala odveo svoj tim na 62:49. Bilo je krajnje vreme da se crno-beli probude, što su oni uspeli u finišu četvrtine, kada su zaostatak sveli na na pet poena (66:61). Ipak, gosti su ponovo propustili priliku da uhvate rezultatski priključak.

Marković prelomio

Radnički je vrlo brzo ponovo stigao do dvocifrene prednosti (72:62), a definitivno rešio meč u svoju korist sredinom četvrtine, kada je Stiven Marković vezao dve trojke i doneo svom timu velikih 78:65, dok crno-beli usled 17 izgubljenih lopti nisu mogli da očekuju nešto više. Slaba je uteha što je Partizan nadskakao rivala četvrtine. U finišu meča domaćin je dalekometnom paljbom obezbedio ubedljivu pobedu, koji je imao daleko bolji procenat šuta.
Radnički je stigao do osme pobede u sezoni i znatno popravio šanse za mesto koje vodi u Evropu naredne sezone. Partizanu je uprkos petom porazu i dalje treći.