- Vesti dana
- SPECIJAL: Ratko Mladić
- Globus
- Komentar dana
- DOKUMENTA
- Hronika
- Regioni
- Republika Srpska
- Vojvodina
- Crna Gora
- Beograd
- Džet-set svet
- Dnevni magazin
- Revija
- Nedeljnik
- Zdravlje i nauka
- Život i stil
- Press sport magazin
- Zanimljivosti
- PressMagazin
- Pitanje dana
- Duplerica
- Presspedia
- Press TV
- TV Pressing
- SPECIJAL: Kanski dnevnik
- Reportaže
Hronika
KRAGUJEVAC 15. 03. 2010
PRESS
Borba za život trenera i igrača
Nemanja Danilović (39), trener KK „Novi Sad", i Nenad Grozdanić (19), košarkaš ovog kluba koji su pre devet dana teško povređeni u saobraćajnoj nesreći na autoputu kod Lapova, i dalje u kritičnom stanju

Mladi košarkaš još uvek u komi... Nenad Grozdanić i dr Radivoje Nikolić, direktor Klinike za neurologiju u KC „Kragujevac"
Nemanja Danilović (39), trener KK „Novi Sad", i Nenad Grozdanić (19), košarkaš ovog kluba, koji su pre devet dana povređeni u saobraćajnoj nesreći kod Lapova, i dalje su u komi. Danilović i Grozdanić zadobili su teške povrede glave i nalaze se na aparatima za veštačko disanje.
Dr Radivoje Nikolić, direktor Klinike za neurologiju Kliničkog centra u Kragujevcu, rekao je za Press da su Danilović i Grozdanić i dalje u teškom stanju.
- Nažalost, nema poboljšanja njihovog zdravstvenog stanja. Ne mogu da dajem bilo kakve prognoze, situacija je još uvek veoma teška - kaže dr Nikolić. On objašnjava da su Danilović i Grozdanić priključeni na aparate za disanje.
- Obojica su u veštačkoj komi. Košarkaš Grozdanić ima teško nagnječenje i krvarenje mozga. Ima i prelome kostiju na licu. Danilović ima nagnječenje mozga i hematom. Odmah po prijemu je operisan. Reč je o izuzetno teškim povredama - rekao je dr Nikolić.
Porodice stradalih košarkaša nadaju se da će se Nemanja i Nenad oporaviti.
- Nemanjina žena i Nenadovi roditelji svaki dan dolaze u bolnicu. Za povređenog trenera i košarkaša raspituju se, pored rođaka i prijatelja, i njihovi klupski drugovi. Molimo se za njih. Nadamo se da će se sve dobri završiti - kažu prijatelji povređenih Danilovića i Grozdanića.
U Košarkaškom klubu „Novi Sad" svakodnevno se raspituju za njihovo zdravstveno stanje. Niko i ne razmišlja o nastavku takmičenja u Prvoj ligi Srbije. Sportski direktor Košarkaškog kluba „Novi Sad" Aleksandar Grmuša zahvalio je svima koji su pružili i pružaju pomoć i brinu o povređenim sportistima tog kluba.
- Zahvaljujem se medicinskom osoblju KBC „Kragujevac", na čelu sa načelnikom hirurškog odeljenja Radivojem Nikolićem, na pravovremenoj i stručnoj pomoći pacijentima. Hvala doktorima i osoblju na ljubaznom odnosu prema porodicama povređenih igrača i predstavnicima kluba - rekao je Grmuša, i dodao:
- Takođe zahvaljujemo rukovodstvu Radničkog 06, Košarkaškom savezu Srbije, vlasniku hotela „Šumarice „ Milenku Marjanoviću, medijima, ministru za omladinu i sport Snežani Samardžić-Marković i predstavnicima grada Kragujevca. Svi oni su nam mnogo pomogli.
fakti
n U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. marta u 00.45 časova na putu Beograd - Niš kod Lapova, povređeni su sedam košarkaša i trener KK „Novi Sad"
n Košarkaši su se kombijem „reno trafik" vraćali sa utakmice u Kruševcu. Do nesreće je došlo kada je kombi udario u kamion ispred sebe, u istoj traci
n Trener kluba Nemanja Danilović, koji je bio za volanom, najteže je povređen, kao i košarkaš Nenad Grozdanić
n U sudaru su povređena i šestorica košarkaša. Oni su posle udesa zbrinuti u kragujevačkom Kliničkom centru, a dan kasnije pušteni na kućno lečenje
U klubu kažu da čekaju da istraga utvrdi uzrok nesreće.
- Mi ćemo dati sve potrebne podatke na uvid istražnim organima, jer hoćemo da saznam istinu, ali tek po završetku zvanične istrage - rekao je Grmuša. On je istakao da su, u dogovoru sa direktorom Košarkaške lige Srbije, preostale ligaške utakmice Novog Sada odložene do daljeg.
Prema nezvaničnim saznanjima Pressa, trener Danilović je zaspao za volanom kombija, nakon iscrpljujuće utakmice u Kruševcu.
- Nije ni čudno što je bio umoran. Nemanja je radio kao mrav. Sa klincima je provodio dan i noć. On je rođeni borac i nikad nije odustajao. Pristao je čak i da vozi košarkaše na utakmice, samo da bi momci mogli da se takmiče. Postavlja se pitanje zašto je trener morao da bude i vozač. Svi imamo problema sa novcem. Čak i klubovi koji imaju kombi nemaju para da plate vozače, pa treneri često voze. Mnogo klubova u Srbiji nema para ni da iznajmi autobus i vozača, pa se snalaze. Eto, dogodila se nesreća. Nadam seda će se Nenad i Nemanja oporaviti - rekao je za Press predstavnik jednog nižerazrednog kluba.
Hronika
09. 02. 2012
Kalinić uhvaćen na metar od slobode
Bekstvo sprečeno slučajno, jer su straže bile duplirane zbog suđenja Joci Amsterdamu. Pre nego što je krenuo u akciju, dugo je radio na fizičkoj spremi, detaljno kroz rešetke ...
08. 02. 2012
Kaliniću čuvari otvorili vrata ćelije
08. 02. 2012
Pedofil bludničio pred devojčicama
07. 02. 2012
Koromanu preti zatvor
07. 02. 2012
Vođi „Alkatraza" godinu dana zatvora
07. 02. 2012
Darko Šarić se u Južnoj Africi krije već godinu dana
06. 02. 2012
Hoće u zatvor zajedno sa bratom blizancem
06. 02. 2012
Nekoliko izgladnelih pasa rastrglo leš muškarca
06. 02. 2012
Ubici Arkana ponovo 35 godina robije
05. 02. 2012
Dvojica na mestu poginula, vozač teško povređen
Najnovije vesti
09. 02. 2012
Tadić apeluje na građane da štede struju
09. 02. 2012
DS: SPO bespotrebno podiže političke tenzije
09. 02. 2012
Jeremić sa Ban Ki-munom o situaciji na Kosovu
09. 02. 2012
Još dva meseca pritvora za Stanišljevića
09. 02. 2012
komentari (4)
pošalji komentarZoran [neregistrovani] (15. 03. 2010, 07:14:36)
Novosađani
Nadam se i molim Boga za brzi oporavak naših sugrađana. Poštujem i podršku čelnih ljudi KSS i resornog ministra sporta gospođe Snežane Marković Samardžić. Ali, gde je Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić ? Da li je Nemanja manje novosađanin zato što je rođen u Vlasenici ? Biće da imate "važnija" posla od brige za svoje sugrađane !
pošalji odgovornovosadjanka [neregistrovani] (15. 03. 2010, 08:33:36)
ja
nema sanse da je nemanja zaspao...coveku je pozlilo...to moze lako da se proveri...
pošalji odgovorboki [neregistrovani] (15. 03. 2010, 12:46:49)
uspecete
ajde neuvlacite znakove pitanja i politiku u tesku nesrecu naseg drugog oca i saigraca !! Bicete vi dobro znamo svi
pošalji odgovormile [neregistrovani] (15. 03. 2010, 18:57:50)
bice sve u redu
nadam se da ce im Bog podariti jos vise snage da sve izdrze do kraja ova dva mlada i izuzetna coveka. Ali velika je sramota sto gradonacelnik nije otisao da ih obidje ipak su oni sportski radnici i predstavljaju Novi Sad
pošalji odgovor