Regioni

pošalji prijatelju štampaj MySpace Share it: Digg Buzz up

Niš 09. 02. 2010

(Tanjug)

Dogovor poslanika da brane zahteve Niša nezavisno od stranaka

Narodni poslanici iz Niša, iz partija sa vlasti i iz opozicije u republičkom parlamentu, potpisali su zajednički dokument u kome su definisani razvojni prioriteti Niša u ovoj godini.

1
Uzbuna zbog zaostajanja juga Srbije... Sastanak kod gradonačelnika Niša
Uzbuna zbog zaostajanja juga Srbije... Sastanak kod gradonačelnika Niša

Reč je o projektima u kojima je gradu potrebna pomoć države, a čija je realizacija ranijih godina, pa i decenija, odlagana zbog manjka novca, ali, kako neki smatraju, i iz „politički neprincipijelnih razloga".

Kako je saopšteno posle sastanka u Skupštini grada, kome su prisustvovali poslanici, šefovi odborničkih grupa i predstavnici partija sa vlasti i iz opozicije u gradskoj skupštini, poslanici su se dogovorili da pred republičkim organima „brane" niške zahteve nezavisno od stavova svojih stranačkih centrala. Dijalog vlasti i opozicije u Nišu traje već desetak dana i okončan je zajedničkim potpisima juče u Gradskoj kući na sastanku sa gradonačelnikom Milošem Simonovićem.

Niš od državnih republičkih organa i javnih preduzeća zahteva hitno izmeštanje pruge Prosek - Crveni krst iz najužeg gradskog jezgra, jer kolosek preseca grad na dva dela, koči dalji njegov razvoj i rešavanje pitanja bezbednosti saobraćaja. Izmeštanje pruge Prosek - Crveni krst trebalo bi da se poklopi sa rokom za završetak elektrifikacije pravca prema Dimitrovgradu, predlog je Niša.

Izmeštanje te pruge predstavljalo bi prvu fazu regulisanja niškog železničkog čvora, čije je rešavanje započeto još sredinom devedesetih godina. Od javnog vodoprivrednog preduzeća „Srbijavode" zatraženo je da se postigne sporazum o razmeni zemljišta, preuzimanju obaveze eksproprijacije i regulisanja toka Nišave i pritoka. Protokol potpisan sa Ministarstvom odbrane u narednom periodu treba pretočiti u sporazum o razmeni zemljišta i izgradnji stanova.

Niš predlaže da se takav sporazum potpiše najkasnije do marta ove godine. Niš će raditi na daljem razvoju vazdušnog saobraćaja, pa je najavljen povratak crnogorske kompanije „Montenegro erlajnz", dolazak drugih niskotarifnih kompanija (italijanski „Vind džet" već leti iz Niša za Bolonju), posle odluke „Jata" da ukine jedinu liniju Niš - Cirih.  

pošalji komentar
Nema komentara.

Find us on Twitter

Regioni
Glava 'vladike' u pećini

08. 02. 2012

Glava 'vladike' u pećini

Predanja - Kanjon Vladikine ploče jedan je od najzagonetnijih delova Stare planine o kom se ispredaju mnoge legende, od kojih dobar deo vekovima podgreva maštu tragača za zlatom ...

06. 02. 2012

Nema zime za skobalja
Arhiva
Arhiva
Click Here to Pick up the date
Click Here to Pick up the date