Vesti dana

pošalji prijatelju štampaj MySpace Share it: Digg Buzz up

BEOGRAD 26. 02. 2010

PRESS

Afera 'Vinograd': Dali su im 118 miliona

Zoran Živković od države 2007. dobio 41 milion, dok je biznismenu Živojinu Đorđeviću iste godine dato čak 77 miliona dinara subvencije za podizanje vinograda. Samo njih dvojica uzeli više od trećine budžeta!

s
Zoran Živković i Živojin Đorđević

Milionske državne subvencije... Zoran Živković i Živojin Đorđević

Bivši premijer Zoran Živković, ipak, nije dobio najveću državnu bespovratnu subvenciju za podizanje vinograda u 2007. godini. Više para od države, čak 77 miliona dinara, dobio je poznati biznismen iz Subotice Živojin Đorđević. Prema podacima Ministarstva poljoprivrede, Đorđević i Živković dobili su ukupno 118 miliona dinara, što je više od trećine podeljenih budžetskih sredstava! Inače, prosečna subvencija isplaćena 2007. bila je tek nešto veća od milion dinara!

Prema podacima Ministarstva poljoprivrede, Vinarija „WOW" Živojina Đorđevića dobila je tačno 77.278.723,24 dinara za sadnju 62,2 hektara vinograda! Ova subvencija najverovatnije je najveći „vinski podsticaj" u istoriji Srbije. Inače, iz Ministarstva saopštavaju da je u 2007. godini novac dobilo ukupno 155 korisnika u iznosu od 274.002.543,56 dinara. To znači da su Đorđević i Živković dobili više od trećine ukupnog budžeta, ali i da je prosečna subvencija za preostale „obične smrtnike" bila tek oko milion dinara!

Berićetna 2007.

Podsetimo, bivšem premijeru Živkoviću u novembru 2007. godine isplaćeno je čak 41.070.579 dinara na ime posađenih 164.135 čokota u Krčedinu!

Postavlja se pitanje da li su slučajno baš Đorđević i Živković dobili najveće subvencije u 2007. godini?! Takođe, pitanje je i da li je baš puka koincidencija to što su Đorđević i Živković konkurisali za subvencije baš 2007. godine. Naime, prema tvrdnji najboljih srpskih vinara, samo 2007. godine iz budžeta su isplaćivane tako velike sume novca za sadnju vinograda. U prilog ovoj tvrdnji govori činjenica da je 2007. godine najveća isplaćena subvencija iznosila čak 77,2 miliona dinara, a već sledeće godina najveća subvencija iznosila je „tek" 19,9 miliona dinara.

Takođe, 2007. godine bilo je dozvoljeno da se posadi i do 200 hektara vinograda, a 2008. godine sadna površina naprasno je ograničena na „samo" 10 hektara!

a

Odakle pare?

- Bivši premijer Zoran Živkovića se prošle nedelje javno pohvalio „Blicu" da u Krčedinu ima 47 hektara vinograda sa čak 165.105 sadnica.

- Stručnjaci kažu da je Živković za prve dve godine u ovaj vinograd morao da uloži najmanje 1,5 miliona evra! Živković to nije ni pokušao da demantuje.

- Posle javnih pitanja Pressa odakle mu novac, Živković je izdao saopštenje u kome kaže da mu je Ministarstvo poljoprivrede 2007. dalo 95 odsto sredstava za vinograd. Međutim, potvrđeno je da mu je država isplatila znatno manje.

- Zoran Živković je odbio da odgovori Pressu odakle mu novac za vinograd, a pre dva dana nam je čak zapretio tužbom po novom zakonu o informisanju.

Press je juče pokušao da dobije komentar ovim povodom od Živojina Đorđevića, ali ovaj biznismen nije odgovarao na naše brojne pozive.

Prema podacima koje smo pronašli na sajtu „WOW winery", Đorđević je vinograde posadio „u istorijskom vinogorju Negotina i sela Rajac". Takođe na sajtu smo saznali i da su „uzgoj i negovanje vinograda pod nadzorom nekih od svetski proslavljenih imena u toj oblasti" i da je „vinarija jedna od najmodernijih u Evropi, sa svim najnovijim tehničko-tehnološkim dostignućima".

Živković još ćuti

Prema podacima Agencije za privredne registre, firma „Insajder" DOO je 100 odsto u vlasništvu izvesnog Agnesa Auta, a registrovana je na pretežnu delatnost „trgovina na veliko alkoholnim i drugim pićima". Takođe, „WOW winery „ je 100 odsto u vlasništvu Živojina Đorđevića, sa pretežnom delatnošću „proizvodnje vina iz svežeg grožđa".

Takođe, bivši premijer Zoran Živković i dalje uporno odbija da objasni odakle mu milioni potrebni za pokretanje velike vinarije.

EKIPA PRESSA

komentari (58)
pošalji komentar

гаринчо [neregistrovani] (25. 02. 2010, 22:44:34)

Земља чуда

Двојац јаше на државним јаслама, још уче наш народ о моралу,бизнису,политици, правди

pošalji odgovor

Џеронимо-порезник [neregistrovani] (25. 02. 2010, 22:51:13)

Ово је тек почетак

А шта ће бити у средини и на крају зависи од државних институција. Ако је судство заиста независно, неко би морао макар мало да "свира клавир"(прекрштених руку). Овде корисници субвенција нису прекршили закон, јер њихово је да траже; мада се очигледно ради о људима који имају недостатак моралних вредности, али то у овом случају није кажњиво законом; али зато они који су им дозволили и доделили овакве субвенције треба да одговарају, а овима нормално треба тражити да врате средства. Мало звучи компликовано. Признајем. А шта ће од свега бити- видећемо...

pošalji odgovor

Bogi [neregistrovani] (25. 02. 2010, 22:52:05)

???

A meni drzava trazi 3.000 evra na ime doprinosa za zdravstveno i penzijsko osiguranje, da bih dobio 1.000 evra subvencije.

pošalji odgovor

x [neregistrovani] (25. 02. 2010, 23:25:46)

Dođite u Kikindu

Dođite u Kikindu.
Na ulazu stoji ogromna sušara za voće i povrće koje se gradi već nekoliko godina i nikada da se završi, a finansirana je iz istog fonda
A u centru je hotel koji je finansiran iz nekog drugog fonda i koji je sad najveće ruglo grada

pošalji odgovor

johan k. [neregistrovani] (25. 02. 2010, 23:27:41)

vinogradari

Tako vam je to kad niste tako uspešni zemljoradnici kao ova dva prekaljena ljubitelja vina i svega što im drugi plate. Naše drage jagnjeće brigade vratite se,sve vam je oprošteno.

pošalji odgovor

Bik koji sedi [neregistrovani] (25. 02. 2010, 23:57:08)

Scha bre?

A ti kad si tako prepametan,sto si samo poreznik!?
Ajd,ne laprdaj bre!

pošalji odgovor

Vladimir Zivkovic [neregistrovani] (26. 02. 2010, 00:03:12)

Nemojte da odustajete Press-ovci!

Gurajte i dalje ovu pricu da ne bi otisla pod tepih!

pošalji odgovor

sugrađanka [neregistrovani] (26. 02. 2010, 00:46:07)

nišlika

Bravo! Od takvih treba učiti. Vlasnik propalog privatnog preduzeća, ušao u politiku da bi pomogao narodu, a izašao kao pravi tajkun. Ako država zaista želi da funkcioniše, dovoljno je da dozvoli Poreskoj upravi da izvrši unakrsnu procenu imovine i uporedi sa prihodima koji je navedeni gospodin LEGALNO ostvario. Sve bi bilo jasno. Pitanje je samo kako bi se on proveo posle toga?

pošalji odgovor

lale [neregistrovani] (26. 02. 2010, 01:37:35)

pare, pare

Ponavljam od juče. Nije problem 40, 70 ili koliko već miliona. Osnovno pitanje je da li je poštovan princip, odnosno da li su (sada već ne samo Živković nego i Đorđević) dobili istu subvenciju kao i ostali. Nebitan je iznos. Može da bude i 500 miliona. Bitno je da li je za sve važilo isto pravilo. Ukupan iznos određuje zasađena površina i broj čokota.

pošalji odgovor

Zoki Zorule [neregistrovani] (26. 02. 2010, 01:44:11)

Demokratsko Umetničko Delo

Jel ovo novi slučaj Janušević-Kolesar? Ili će ovo biti možda veće demokratsko umetničko delo?
Puna podrška redakciji za članak! Samo tako furajte, moramo ovo da izbacimo na čistac!

pošalji odgovor

milence [neregistrovani] (26. 02. 2010, 07:19:38)

...

bravo! samo napred pressovci

pošalji odgovor

Zoran [neregistrovani] (26. 02. 2010, 07:26:32)

Kakvi su efekti ovih prozivki

Mislim da će ova ujdurma oko dodele sredstava pojedinim ljudima koji su u milosti države trajati veoma kratko i ne znam kakav će efekat uopšte imati.Ako do sada nismo shvatili da njih nikakva prozivka i apel na moral ne dotiču,onda smo mi "obični" ljudi stvarno glupi i laki za svakojaku manipulaciju.Neka mi neko samo objasni kakvi mehanizmi postoje u ovom sistemu da se spreče ovakve stvari.Zaštićeni i privilegovani uvek je bilo i biće,a nama ostaje samo da čekamo bolja vremena i da se nadamo da i nas država stavi bar malo pod svoje skute u sitnim stvarima koje život znače.

pošalji odgovor

Џеронимо-порезник [neregistrovani] (26. 02. 2010, 07:57:06)

"схабане"

А ко ти је рекао да сам порезник? Више ми делујеш на јуне које муче, него на мудрог бика који седи. Аутентичан си пример нетолерантне особе простачке провинијенције склоне конфликту. Надам се само да ће модератор пустити овај текст као поуку теби и сличнима, да се научите да и када критикујете треба да бирате речи и не вређате онога са којим се не слажете.

pošalji odgovor

nebojša [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:02:23)

džabe

Pričaste i o Čedi,pa šta bi?

pošalji odgovor

Deki [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:04:39)

To be continue...

Nastavite sa ovim, ali ne stavljajte ni Obradovica u drugi plan...koliko se secam, nije odgovorio na sva pitanja...

pošalji odgovor

Posetilac [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:05:08)

Tuzno!

Bespovratna sredstva nekome ko vozi dzip, kupuje dva stana ili kuce u Nisu?! Ili Djordevicu?! Kakva je ovo zemlja i ko je vodi! Kako je vode, vidi se dokle su je doveli! Mladi odlaze, stari umiru bolesni bez lekova i hrane za zivot, ostali izumiru polako.

pošalji odgovor

......... [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:20:18)

a zato

je drzava prosle godine zbog "krize" ukidala isplacivanje bolovanja porodiljama,i zato se nema za penzije,sad osto su "uspesni" biznismeni s tudjimparama neka vrate drzavi duplo da i drugi imaju koristi

pošalji odgovor

Kole [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:49:43)

zasluzni gradjani

Proverite kolike su bile subvencije za kupovinu zemlje i ko ih je dobio

pošalji odgovor

Goran [neregistrovani] (26. 02. 2010, 08:54:37)

-

Kakva parodija na plakatu iza Zivkovica. "Suncana strana Srbije" :DDD

pošalji odgovor

Vlade [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:10:11)

Propast

Ej Srbijo maceho, sve mlado, pametno i obrazovano ce da ode.

pošalji odgovor

mejbi [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:10:17)

sever-jug

A zašto cenjeno uredništvo to pitanje ne postavi i drugom gospodinu. Nije valjda da se na sevru rađaju samo bogataši a na jugu samo siromasi

pošalji odgovor

Milan [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:16:35)

Zemlja budala

Zaista smo budale kad ovako nesto dozvoljavamo.Subvencionirati bogate da budu jos bogatiji dok nam selo propada.U EU postoje subvencije ali ih dobijaju svi,osim ljudi iz vlasti jer bi ta zloupotreba odmah nosila ostavku.Ali mi smo Srbija zemlja bez morala i skrupula.Cudimo se svakodnevnim pljackama od strane klinaca bez perspektive.Kada ti klinci vide da vrh drzave pljacka ,sta im drugo ostaje?Posebno iritira bahatost i cinizam Zivkovica,demokrate koji je u politiku usao sa polovnim kolima.Perspektiva omladine Srbije je bezite ako mozete,pljackajte ili se bavite politikom.

pošalji odgovor

Cica [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:19:58)

POSTENJACI

Ispade da se samo oduzima imovina pljackasima koji nisu bili na poziciji direktora ili u vladi , a novopecenim tajkunima se ne oduzima nista. Sramota.
Opljackane su fabrike , narod je na ulici,zivi na ivici egzistencije a drzava samo izmislja poreze i poskupljenja , malo im je, da se jos malo nagrabe dok su na vlasti.

pošalji odgovor

slavko [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:34:39)

Neoliberalni koncept

To je poenta. Da su svi isti pred zakonom.
Međutim kad pogledate ko ih sprovodi smuči mi se život.

pošalji odgovor

t [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:39:32)

a

nagradno pitanje je " ko je bio minstar poljoprivrede u to vreme "
drugo nagradno pitanje je "da li je probijen budžet ministarstva poljoprivrede u toj godini i za koliko"

pošalji odgovor

sudijaa [neregistrovani] (26. 02. 2010, 09:59:38)

Pažnja!

Čujem da naše pravosuđe radi na ovom slučaju, ko ludo! E-ha-ha-ha... Čuj, pravosuđe. Prije je "prao suđe". Pi!

pošalji odgovor

dsfsdf [neregistrovani] (26. 02. 2010, 10:43:12)

dsfsf

Daj pa ne dobija se to za dzabe. Ministar procentat je dobio svoj deo 100%. Danas se niti jedan tender ili posao ne dobija bez procenta. Totalno sam u toj prici i da da vam otkrijem tajnu, sve se radi na procenat, i svaki tender je namesten u Srbiji, ali kazu da je tako svuda...

pošalji odgovor

vera [neregistrovani] (26. 02. 2010, 11:04:30)

rica@hotmail.com

Sad se vidi kako je okruzenje imao Djindjic i ko nam je dizao revoluciju za bolji NJIHOV zivot.Crkni sirotinjo ili robuj novim kapitalistima.
Zoran,ceda,canak,tadic,sutanovac i ostala " revolucionarna elita".Tek cemo mi saznati da Sloba nije pokro sve i da je ovima ostavio mnogo vise da zive na racun njegovog"lopovluka".

pošalji odgovor

djanin [neregistrovani] (26. 02. 2010, 11:20:32)

ponovo pitam

moze li odgovor na petnaesti ( hiljadu i petnaesti) put postavljeno pitanje: ko je pre oktobra 1944. godine bio vlasnik zemlje na kojoj je sada vinograd doticnog Gospo`ndruga?

pošalji odgovor

backulja [neregistrovani] (26. 02. 2010, 11:21:36)

zna se

Zarka i Paljka

pošalji odgovor

dragoslav [neregistrovani] (26. 02. 2010, 11:22:31)

vinograd

zalosno da od onih kojih smo ocekivali pravdu, prosperitet, visi zivotni standard, ispravljanje dugogodisnjih nepravdi, vecu zaposlenost, pravnu drzavu .... bacaju nam so na zivu ranu. dobro nam treba da razmislimo da li uopste da izlazimo na izbore.

pošalji odgovor

Bik koji sedi [neregistrovani] (26. 02. 2010, 11:28:30)

Dzeronimo

Izvini prijatelju,shalio sam se.
Nisam ti ja za konflikte.Ja sam ti vise za varijantu sa "vatrenom vodom" i lepim skvo.Manitua mi.:))

pošalji odgovor

Dragan [neregistrovani] (26. 02. 2010, 12:57:04)

SMARANJE1

Prosto ne mogu da verujem zasto nas smarate ovom pricom o Zivkovicu i vinogradu,pa nije on rusio Milosevica da bi nama bilo bolje vec da se on docepa drzavnih para i gradi svoju imperiju.Usput pomognu svojim zutacima i onim sifrovanima i tako sede na vlast vec 10 godina.Krediti su i deljeni vec pomenutoj grupaciji,otvaraju se agencije za sve i svasta i tu se zaposljavaju njihovi ljudi.Pa pitam vas gospodo iz Pressa,zasto na krenete tim redom i kazete narodu pravu istinu o demoratskoj revoluciji?5 oktobra.Mi nismo mentalno zaostali idioti pa da nas oni rade na onaj nacin a vi proizvodite neke vec stvorene spektakle.Cemu to?Tresla se gora rodio se mis!To ce da istera na cistac nova vlast,sada traziti da sudstvo i plicija pkrenu slucaj je smesno.Zar ne vidite da su postavili svoje ljude za sudije i tuzioce.Bole pisite o vremenskim prilikama u Tunguziji,bice nam zanimljivije,Hvala!

pošalji odgovor

---- [neregistrovani] (26. 02. 2010, 13:16:57)

---

oni su bar nesto napravili sa parama sto su dobili za razliku onih drugih koji neznaju da objasne gde su ih potrosili,a i verujem da redovno placa porez dok ovako samouvereno nstupa u javnost,u ovom slucaju je neko drugi mozda napravio kiks,nasao rupu u zakonu i iskoristio-pa to svi danas manje-vise to rade-,-covek se snasao...

pošalji odgovor

Џеронимо-порезник [neregistrovani] (26. 02. 2010, 13:57:43)

Прихватам шалу

И да ти кажем, ако ниси знао да је прави Џеронимо, како су га звали белци, а име му је "гојакле"-(онај који зева), узео за жену најмлађу ћерку Бика који седи - Месечев зрак , коју су белци убили и због чије смрти се он одметнуо...Час историје је завршен, а сада сви на своја радна места...

pošalji odgovor

zoki nislija [neregistrovani] (26. 02. 2010, 14:01:32)

Zivkovicu

mozes da lazes druge po Srbiji ali nas nislije ne,jer znamo kakav si siromah sa propalom firmom i dugovima usao u politiku a kakav si sad pun ko brod izasao iz nje.
Ko me bude pozvao da glasam sledeci put-dabogda mu vinograd ne rodio.

Priznajem da sam budala ispao dovodeci ovakve na vlast-i zbog toga se stidim pred vama.
izvinite!!!!!!!!!

pošalji odgovor

Portir Djordje M. [neregistrovani] (26. 02. 2010, 14:34:12)

Korov i psenica!

Gospodo,ne petljajte i ne stavljajte u isti kosh,"korov i psenicu"!
Gospodina Zivojina Djordjevica licno znam i znam da je SVE sto ima,stekao svojim (i bratovim) umecem,spretnoscu,genijalnoscu i istancanim smislom za biznis!

A pri tome,NIJE pokrao NIKOG,nije upropastio nijednu drustvenu firmu niti je zahvaljujuci POLITICI (kao mnogi)avanzovao do uspesnog biznismena za koga su culi i vrlo ozbiljni poslovni krugovi i u Engleskoj,SAD-u,Francuskoj itd.
Dakle,ne trpajte Zivojina Djordjevica,DOKAZANO uspesnog poslovnog coveka,u isti kosh sa nekima chiji je poslovni put i uspeh bio sasvim drugacije prirode od njegovog.
Zivojin Djordjevic je NESTO napravio! Malte ne ni iz cega!Za brend "NEXT" otimala se i jedna "Coca Cola"! A vi,sta ste vi napravili!? Ni semenkarsku radnju ne biste znali da vodite! Pa kome onda drzava treba da pomogne!? Vama pakosnim i alavim nesposobnjakovicima ili nekome DOKAZANO uspesnom!?
I jos jedna vazna cinjenica! Gospodin Zivojin Djordjevic se ozbiljnim biznisom poceo baviti jos 80-tih godina proslog veka! I to uspesno! Znaci,nije se obogatio "preko noci" i ne kriminalom!!!
A posle prvog fantasticnog uspeha u poslu,da je kukavica i sebicnjak,A NIJE,mogao je lepo da digne ruke od svega OVDE,i ode negde na famozni ZAPAD i uziva u svom uspehu! Ali nije,jer nije sebican i nije sitna dusa! Ostao je u svojoj zemlji i OVDE razvija poslove od kojih koristi ima i drzava i ljudi i njihive porodice koji su zaposleni kod njega! Toliko.Pametnom coveku dovoljno je i ovo sto sam rekao!
P.S.Ja sam inace zaposlen u jednoj firmi gospodina Djordjevica i to (zasad) kao portir! I znam da nije idealno,ali u ovom sadasnjem finansijsko-poslovnom okruzenju i stanju,veoma je tesko raditi.Treba strpljenja i mnogo dobre volje.Ali,bice bolje!U to ne sumnjam!

pošalji odgovor

Bik koji pije :) [neregistrovani] (26. 02. 2010, 14:41:51)

Hvala na informaciji

Brate Dzeronimo,nisam to znao!
A sada,posto sam saznao,odoh da se napijem od tuge i jada.
A ako me skvo posle toga kod kuce doceka sa oklagijom u rukama,ti ces biti "kriv"! :))

pošalji odgovor

buki [neregistrovani] (26. 02. 2010, 15:12:10)

srecno nam bilo

kakav je narod takva je i vlast.i ono pre i ovo sad mi smo izabrali.volimo demagoge i volimo da nas lazu a zivot prolazi.

pošalji odgovor

burence [neregistrovani] (26. 02. 2010, 15:33:32)

promeni stanicu

bravo za Press. sad ste me malo umirili.Srbija i nije toliko losa kad osim Zileta nema vec 7 dana druge teme u Pressu.a bas je na zadnjoj Skupstini bilo veselo.spominjali su se neki skupi satovi, sastanci sa Suboticem ,Saricev Pasos. oprastam ako sutra pocnete nesto o Cedi, bar dva dana.

pošalji odgovor

kokolo [neregistrovani] (26. 02. 2010, 15:58:02)

xxxxxxxxxx

de de portiru ne brini ,dobices povisicu zbog ovog hvaljenja

pošalji odgovor

Portir Djordje M. [neregistrovani] (26. 02. 2010, 16:20:10)

Mrzim nepravdu!

Gospodine "kokolo",ovo sto sam napisao u prethodnom komentaru,nisam napisao zbog puke potrebe da hvalim nekog ili zbog nekakve povisice plate!Besmisleno!
To sam napisao prvo,zato sto su to CINJENICE i ISTINA! Gola istina!
A drugo,zato sto organski mrzim LAZI,INSINUACIJE i nepravdu! Eto,jedino su TO bili moji motivi.Hvala na razumevanju i ustupljenom prostoru.

pošalji odgovor

anonymous [neregistrovani] (26. 02. 2010, 16:36:23)

anonymous

ako smo im dali, nek potrose u zdravlju i veselju.. a sa nama sta bude..

pošalji odgovor

srbin [neregistrovani] (26. 02. 2010, 18:26:51)

vinoo

komentar je pisan malim slovima i ne vredja vas intelekt uopste jer se vi verujem ne vredjate za istinu koju iznosim.kako vi trazite istinu, tako i ja trazim da objavite prethodni komentar.To jeste demokratski, ne budite licemerni

pošalji odgovor

vinetu [neregistrovani] (26. 02. 2010, 18:59:18)

starenje

moja crvena braćo muči me važno pitanje,da li će vinogradar, s obzirom da ima francuske kalame, moći, uz pomoć vlasti da za tri godine proizvede fest odležali konjak ?
Ako to uspu ja bi s zadovoljstvom
gurnuo crevce u to burence,pa makar odmah otišao u večna lovišta.

pošalji odgovor

sta vam je bre [neregistrovani] (26. 02. 2010, 19:39:02)

tako i treba

Uzmite od drzave sve sto mozete, bar te pare idu negde u Srbiju *selo, neka provincija a da nije Beograd vise ili na sever ,,, Pozdrav braci Djordjevic .. Samo cenite barem radnike ma gde god bili bar ce Vas oni braniti od onih koji su nama mladima uzeli sve cak i buducnost.. Samo napred Ako vam ja mogu pomoci tu sam , daj sta das barem radno mesto..

pošalji odgovor

jeremija [neregistrovani] (26. 02. 2010, 21:08:40)

istina

A ja cekam naresenje o penzionisanju ,i ako sam napunio
40 godina staza ,a rupa u buzdetu od ova dva musketara .

pošalji odgovor

krle [neregistrovani] (26. 02. 2010, 21:11:52)

jeste

I ja volim vino ,moglo bio malo kredita ,samo baloni od 5 litara ,kad malo zagleda a ono italijansko.

pošalji odgovor

JeboZg [neregistrovani] (26. 02. 2010, 21:27:55)

o uspehu

ako je toliko uspešan i prodao brend coca-coli za tolike milione evra zašto staje u red za bespovratne pare od jadne države srbije i otima možda nekome ko bi isto tako uložio da radi.njih dvojica su uzeli nekoliko puta više nego svi ostali zajedno i naravno biće uspešni.voziće džipove,kupovaće nekretnine....onda će ponovo država da da podsticaj za nešto drugo(recimo turizam)i eto njih ponovo u redu.razvoj vinskog turizma je u expanziji.sramota bando korumpirana

pošalji odgovor

Горан [neregistrovani] (26. 02. 2010, 21:39:03)

...

Постпетооктобарска власт се понаша као да је Србија њен плен који међусобно деле, а грађани њихово робље. Све што је наше то је њихово а што је њихово то је само њихово,како год то стекли и то се не сме доводити у питање.

pošalji odgovor

poreznik, ali pravi [neregistrovani] (26. 02. 2010, 21:54:09)

ustinuta usna

Znam da definitivno ne placa zakup zemljista, a za porez : profit Vinarije Zivkovic 450 dinara u 2008. Da nije tuzno bilo bi smesno.

pošalji odgovor

kosac [neregistrovani] (26. 02. 2010, 22:00:42)

korov

To samo pokazuje davno recenu istinu da se politikom bavi zadnji korov, a tek u ovoj jadnoj zemlji, korov na kvadrat.

pošalji odgovor

ombudsman [neregistrovani] (26. 02. 2010, 22:02:25)

Ko da mu sudi

Kad ide na utakmicu sa drzavnim revizorom. Svi su povezani samo sto ce gore proci nego ovi 5. oktobra.

pošalji odgovor

Nasa Dijana kaze bas danas [neregistrovani] (26. 02. 2010, 22:53:00)

Restitucija ce biti do polovine neke godine...

Tu istu zemlju je punih 60 godina do 2007 obradjivao verovatno bas pomenuti kombinat Agrounija pa je i drzava imala koristi. I onda je u eri demokrata koji su dosli na vlast sa parolom da im je prvi zakon koji ce doneti bas Zakon o restituciji, ta ista zemlja poklonjena jednom od njih, nebitnom liku, plus mu ta ista drzava koja hoce u EU i koja 60 godina starim vlasnicima verovatno ne daje ni jednog dinara, njemu sada daje pola miliona evra da na zakupljenoj zemlji na 5 godina posadi vinograd i ko zna sta sve jos ne. Zato se nas Zoran i borio, verovatno se sada smeje usnicama i kaze, e ne znate Press sta je meni sve moja drzava dala. Kradja nema alternativu.

pošalji odgovor

buck [neregistrovani] (27. 02. 2010, 17:49:34)

Naivcino

nije on ostao ovde zato sto voli TEBE i tebi slicne vec zato sto na tom FAMOZNOM zapadu nema ovakve pljacke.

pošalji odgovor

marinko [neregistrovani] (27. 02. 2010, 21:25:19)

savetnici

A ko im je odobrio tako velike kredite.Savetnici u vladi,ministri,koji uzimaju svoje procente...zato im nikakve inspekcije ne mogu ništa.Sve dok vlast odlučno ne počne da se obračunava sa njima oni će i dalje raditi isto...

pošalji odgovor

Anonymus [neregistrovani] (01. 03. 2010, 13:58:56)

Odgovor

Sa velikim interesovanjem sam čitala Vaš komentar g.portir Djordje Pošto sam upoznata sa situacijom u jednoj od firmi g-dina Djordjevića, moram Vam reći da ja uopšte nisam zadovoljna sa njegovim poslovanjem. Naime dva i po meseca od prošle godine nije isplatio lične dohotke, (pola januara, maj, jun 2008g.) nije uplaćivao doprinose, znači ko ide u penzijul fali mu od radnog staža, a od 01.01 2010g. nema zdravstvenog osiguranja za radnike te firme! To je pošteno? Firma je malo-malo pa u blokadi, radnici za ovu godinu nisu dobili još ni jedan dinar!!

pošalji odgovor

filip [neregistrovani] (25. 08. 2010, 18:35:25)

kloniranje

daj boze milion djordjevica u srbiji,sve bi bilo bolje.

pošalji odgovor

Find us on Twitter

Vesti dana
Volfram Mas: Zapad ne pravi vladu DS i SNS

25. 05. 2012

Volfram Mas: Zapad ne pravi vladu DS i SNS

Odluka o vladi je samo na vama. Naravno da Nemačka ima interes da buduća vlada bude evropski orijentisana. Poštujemo Nikolića bez bilo kakvih ograničenja. Novom šefu države ...

25. 05. 2012

SPC puna masona

25. 05. 2012

Pop pozvao na ustanak
Arhiva
Najnovije vesti
Danas: DS-u 24 sata da kaže predlog za mandatara

24. 05. 2012

Danas: DS-u 24 sata da kaže predlog za mandatara

Socijalistička partija Srbije, Liberalno demokratska partija i Ujedinjeni regioni Srbije zauzeli su zajednički stav da Demokratska stranka ima 24 sata da saopšti njen predlog ...

Arhiva
Arhiva
Click Here to Pick up the date
Click Here to Pick up the date