Vesti dana
BEOGRAD 26. 04. 2009
PRESS
NEVLADIN SEKTOR ŠTITI DIMITRIJEVIĆA
Nebojša Bradić, ministar kulture u Vladi Srbije, i dalje odbija da smeni svog pomoćnika Branislava Dimitrijevića, koji je javno iznosio antinacionalne i antidržavne stavove, a uz to je vređao novinare Pressa, nazivajući ih nacističkim egzekutorima?!

Stavovi NVO... Branislav Dimitrijević
Press je juče, posle nekoliko dana, dobio ministra Bradića, ali nam je on kratko odgovorio da „nema vremena da razgovara na tu temu".
Da podsetimo, tema je Branislav Dimitrijević, koji je u emisiji na RTS-u „Da, možda, ne", podržao stavove nevladinog sektora koje je izložila Borka Pavićević, kritikujući SPC, podržavajući minimiziranje ustaških zločina u Jasenovcu, uz to „izrazivši razumevanje" za nezavisnost Kosova?!
I dok su se kompletna javnost i velika većina političara pridružili pozivima Pressa za smenu Dimitrijevića, ministar za KiM Goran Bogdanović bio je zatečen našim pozivom, pošto „ne zna da je bilo ko govorio o nezavisnom Kosovu?!"
- O, Bože! Ko može da priča takve stvari? Zaista ne znam ko je taj čovek - rekao nam je. Branislav Dimitrijević je, inače, sin Vojina Dimitrijevića, istaknutog predstavnika srpskog nevladinog sektora, u Ministarstvo kulture došao u vreme prošle vlade, a prema saznanjima Pressa, ključnu ulogu u njegovom postavljenju imalo je upravo lobiranje nevladinog sektora, koje ga danas i štiti od smenjivanja.
Branko Radun, politički analitičar, kaže za Press da su njegovi stavovi identični nevladinom sektoru.
- Jasno je da bi u bilo kojoj normalnoj državi čovek koji iznosi ovakve stavove bio smenjen. Njegovi stavovi svakako nisu stavovi Vlade, ali to jesu stavovi nevladinog sektora, koji je moćniji nego što izgleda. Uostalom, vidite kako se on ponašao nakon te emisije, kada je vređao novinare. Deluje kao čovek koji ima „jaku zaleđinu" - kaže Radun.
Vesti dana
31. 07. 2010
Otkrivamo: Dačiću prete otmicom deteta!
Jedan od najopasnijih srpskih mafijaških bosova poručio je Dačiću da će mu oteti sina ili ćerku ako policija odmah ne prekine obračun sa njim ...
31. 07. 2010
Najmoćnije gospođe ministarke
31. 07. 2010
Srbija sprečila prevaru Britanije i Albanije
30. 07. 2010
Jak britanski udar na Srbiju
30. 07. 2010
Niko u Srbiji nije siguran u pobedu u UN
30. 07. 2010
Borise Tadiću, ne potpisuj!
30. 07. 2010
Radeta plaća 250.000 dinara Šutanovcu
Najnovije vesti
31. 07. 2010
Obama traži od Irana da oslobodi uhapšene Amerikance
Američki predsednik Barak Obama pozvao je Teheran da oslobodi troje državljana SAD koje su iranske vlasti uhapsile pre godinu dana, kada su, tokom planinarskog izleta na severu ...
31. 07. 2010
Tipsarević u polufinalu
31. 07. 2010
Jeremić danas sa Drucasom
30. 07. 2010
Tadić razgovarao sa Dimitrisom Drucasom
30. 07. 2010
Drucas doputovao u Beograd
30. 07. 2010
Dačić: Kamere nisu snimile lica napadača na Pančića
30. 07. 2010
komentari (21)
pošalji komentaranonymous [neregistrovani] (25. 04. 2009, 22:36:06)
beli medvedi
Али је зато влада усвојила поносно закон "против" дискриминације, па су сада НВО бабе заштићеније од белог медведа!
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (25. 04. 2009, 22:46:23)
Kakav tata, takav sin
Jadna li si Srbijo, plaćamo poreze da bi ovaj lepotan mogao da s... po svemu sto je srpsko i da nam objasnjava kako su nas "žene u crnom" i sl. odbranile od svakog zla i uroka. Plaćamo i kuluk RTS-u da bi mogli da ga gledamo.
pošalji odgovorKo je ovde lud?
Govnjivu motku i po ledjima, sve redom!!!!
M.M? [neregistrovani] (25. 04. 2009, 23:39:38)
naravno da brani svoju investiciju i proizvod
NVO i svi ostali veliki Srpski Rodoljubi i borci za ljudska prava.Pa sta je vama pobogu Srbi.Sta hocete.Pa Ustase su pobile u Jasenovcu Srbe zato sto su ih Srbi zatvorili u Koncetracione Logore i mucili i ubijali.Pa to su Srbi ubijali Srbe i podvalili Ustasama da bi Srbi prikrili svoje sopstvene zlocine i okrivili drugoga.Pa Kralj Aleksandar je bio Hrvat koji nije smeo da to kaze a Tito je bio Srbin koga su prozvali Hrvatom.A Taci i Haradinaj i OVK su oslobodioci i Zenge i Modzahedini i Armija BIH i svi su ok od postanka sveta do dana danasbnjeg samo su Srbi krivci i genocidan narod i okupatori i osvajaci.Svi su ostali i med i mleko i naivne od 100 godina devojcice koje nemaju nijed greh kod Boga.Ovi Sterilni i hirurski NVO selektor sa sve LDP i zenicama koje skacu po trapezu i Kontaminacionim centrima naravno da brane bracu po sekti i po finansiskim primanjima i darodavcima.Sve ce oni jos reci i pricati a Somovi se gutati i gutati i ocima kolutati i reci ALA su ovi iz Nevladinog Selektora u pravu i sve je istina i da jeste to je to mi smo krivi i za GRIP u Mekskiku i sto je Tibet na Himelajima a Vlada i Predsednik i Skupstina na EU I SAD jajima.A kaze ona narodna trpaj sve kada je fraj a to je sada sa Srbijom moj Srbine znaj?
pošalji odgovorodgovori na komentar:
Re:naravno da brani svoju investiciju i proizvodcovek sa klupe [neregistrovani] (25. 04. 2009, 23:53:04)
RTS-Ne placaj preplatu
Apelujem na bojkot RTS isto tako kao i B92,svaki placeni dinar je dinar za unistenje Srbije i Srpstva.Ako iole dziz do sebe i svoje vere ne gledaj i ne placaj dahijama porez.
pošalji odgovorps
Po Beogrdaskim klupama cesto se valja prica kako se nesta sprema u gradu a prvi cilj je RTS,znali neko nesta detaljnije?
odgovori na komentar:
Re:RTS-Ne placaj preplatu Re:RTS-Ne placaj preplatuanonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 02:09:31)
Re:RTS-Ne placaj preplatu
zaboravio si jezik, tamo u inostranstvu?ili ga ne daj boze nikada nisi ni naucio?
pošalji odgovorodgovori na komentar:
Mnogo si ti pametananonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 02:11:27)
Re:naravno da brani svoju investiciju i proizvod
milutine, opet su te pustili?prebukirana ludara?
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 02:14:16)
RTS- NE PLACAJ PRETPLATU
Znaci, Tijanic ce i u sledecoj vladi biti direktor RTS? NVO JE PO VAMA ISTO STO I RTS? Pa, dobro. Ne, ne, nemam nista protiv. Zasto da ne? Samo mi je zanimljiv nacin na koji unatraske plasirate tu ideju. NBO=RTS=DS, PA LEPO. Sto da ne?
pošalji odgovormicha kosovac [neregistrovani] (26. 04. 2009, 08:29:50)
sramota
takve anonimuse, kao što je ovaj tatin sin treba rasterati sa g...... motkom, a ne da ih mi još i plaćamo. pa ima kod borke pavićević ui njenom društvu mesta za još jednog malog nesposobnog štakorčića /pardon stručnjačića/. Srbijo na šta si spala , alal ti vera.
pošalji odgovorGlup Tup [neregistrovani] (26. 04. 2009, 08:33:49)
Tatin iscjedak
Genetika je čudo, a evolucija je zabluda.
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 09:52:04)
Porez
Ne placajte ni prez, sve dok se vasim parama placaju ovakvi. Das mu platu, da te pljuje.Pa kada ni ministar zbog toga ne primi platu, valjda ce da se probude. Nije ovaj jedini. Sta sa ona dva drzavna sekretara koji krse Ustav i zakone, a Vlada nece da ih smeni. Morace motka da radi, ali sto pre.
pošalji odgovortaxista [neregistrovani] (26. 04. 2009, 10:16:40)
balegar
Balegar je jedna vrsta vrednog insekta, koji sakuplja kuglice balege, koju izbacuju baljezgari. Balegari obozavaju Dimitrijevica jer im on daje dosta materijala za njihov posao.
pošalji odgovorCenim, da bi u Srbiji balegarstvo moglo da bude najprofitabilniji posao, jer materijala na pretek mogu da obezbede razni Dimitrijevici, Kandici ili Kandicke, Pavicevici,pa zene u crnom i liht roze pa na strafte, i druge isfrustrirane licnosti i pi..opacenici, dupelisci.
Bradicu, izbaci ovog baljezgara da i tebe neki balegar ne smota u kuglu. Posle te niko ne izvadi.
covek sa klupe [neregistrovani] (26. 04. 2009, 11:55:58)
Mnogo si ti pametan
Da bi ti provalio odakle ja pisem komentare,dali iz Srbije ili kako ti kazes iz inostranstva,a veruj mi da sam sa gramatikom i pravopisom jaci nego cela tvoja zgrada.Dali si cuo nekada pojam ,,Psiholoski rat",e ako nisi informisi se malo mozda i naucis nesta.
pošalji odgovorMozda sam iz tvog komsiluka,a mozda sam i üpreko bare ko to zna?
odgovori na komentar:
Re:Mnogo si ti pametan Re:Mnogo si ti pametananonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 13:48:51)
Re:Mnogo si ti pametan
Mnogo si jak sa gramatikom:
pošalji odgovor"...,dali iz Srbije ili kako ti..." i "Dali si cuo..."
Ovo "dali" mora odvojeno.
MORRISON [neregistrovani] (26. 04. 2009, 15:18:35)
Re:RTS-Ne placaj preplatu
javni servis je imao sansu da opravda svoje ime i ulogu...ali ja ne vidim zaista da ima smisla placati pretplatu jer pored upornih repriziranja boljih zivota..porodicnih blaga...od te pretplate bi trebala da se finansira kvazi novinarka i voditeljka o kovacevic...ta osoba je prilikom gostovanja ovog dimitrijevica pokazala svoje pravo lice...neka brate ide na rtcg mozda bude neki kviz dobila da vodi...sto se tice bradic&dimitrijevic&co...gej lobi je postao prejak...:)
pošalji odgovorStvarno Srpkinja [neregistrovani] (26. 04. 2009, 15:23:14)
Timing
Ми смо једина земља на свету у којој владају држављани страних држава и/или људи који су изричито против сопствене државе и народа. Баш ме занима колико таква једна аномална ситуација може да траје.
pošalji odgovorodgovori na komentar:
Re:Timinganonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 15:45:11)
Ma nema problema,
kad ga narod pronadje na kucnoj adresi ima da moli za ostavku.
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 17:13:49)
Re:Mnogo si ti pametan
A mozda si i negde iz neke kaljuge! Mi kazemo NESTO a ne NESTA! Ne znam od cega mi je vise muka, od tvojih kataklizmicnih predvidjanja ili od tvog pravopisa! Uffffffff!
pošalji odgovorodgovori na komentar:
Re:Re:Mnogo si ti pametananonymous [neregistrovani] (26. 04. 2009, 17:50:12)
Re:Re:Mnogo si ti pametan
A meni je najvise muka kad imamo MILKU CANIC na pressovim portalu! Nisu svi iz Beograda i ne govore svi knjizevnim srpskim jezikom! Zbog takvih noblesa Srbija i jeste gde jeste!
pošalji odgovorTrazite tunje u tudjim ocima, a u svojima ne vidite BALVANE!!! Nije poenta njegovog teksta u pravopisu, nego u sadrzaju! Ali, avaj, ti to nisi naucio u skolici! U skolici se uce sabotaze za banalnosti! Cudan je taj Segedin i Budimpesta!
Jelenapn [neregistrovani] (26. 04. 2009, 23:27:03)
''Dekontaminacija''
Ma neeeeeee....svi idemo na ''dekontaminaciju'' kod Borke ;)
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (27. 04. 2009, 20:38:58)
Re:Timing
Trajace tako dugo , a onda ce doci Turci ! Da li ces i tada biti "Stvarno Srpkinja " ili nesto izmedju ?
pošalji odgovoranonymous [neregistrovani] (27. 04. 2009, 22:28:50)
Mi smo na potezu
Ne stite njege NVO , vec Srbija nema ni Vlade , ni Skupstine , nema nista . Stite ga ovi stranci na funkcijama. Zar Srbija nema sposobnih ljudi za ove stranacke funkcije, hocu reci mesta na kojim rade stranci. Da ih ne nabrajam , bice mi potrebna cela knjiga.Mozda oni i nisu toliko krivi , kad mi upravo ne volimo samo uspeh svojih i odnosimo se prema njima sa omalovazavanjem najvecih uspeha bilo naucnika, umetnika, sportista, ucenika, studenata,..
pošalji odgovorDa li se to moze popraviti i promeniti, ne zavisi od NVO i "nevlade "i "neskupstine" , vec od glasaca.Mi smo sledeci put na potezu. Nadam se da necemo vise imati ovakve komentare , jer ce Dimitrijevici i svi oni koji nam ove stvari cine otici u zaborav.