Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Britanska tajna služba je učestvovala u arkanovom ubistvu
Nadimak đavolji advokat nadenula mu je britanska tampa kada se - iako nije zavrio prava - pojavio kao branilac mnogih kontroverznih, pa i neodbranjivih ličnosti. Na listi njegovih klijenata bili su Sadam Husein, panamski diktator Manuel Norijega, serijski ubica Harold ipman, najpoznatiji muzičar među pedofilima (važi i obrnuto) Geri Gliter, pa najnasilniji američki zatvorenik Čarls Menson. I Slobodan Miloević.
O njemu su u Srbiji kolale legende. Kako i ne bi, kada se pojavio niotkuda i ušetao pravo u Dnevnik 2 Televizije Beograd, u ono ratno vreme. Nije tada bilo malo onih koji su se pojavljivali niotkuda, govorili da su veliki prijatelji napaćenog srpskog naroda, a onda odlazili da ih nikada više ne vidimo.
Đovani di Stefano, ipak, nije bio jedan od tih. A i legende o tom bosoglavom Italijanu, advokatu, pričale su se uglavnom u tišini, da ne bi došle do ušiju najboljeg prijatelja Željka Ražnatovića Arkana.
Jedna od tih priča ide ovako: negde 1981. godine, Srbin pod nadimkom Arkan pobegao je iz dobro utvrđene robijašnice „Amstel" tako što mu je prijatelj prebacio revolver preko zida visokog četiri metra i opasanog bodljikavom žicom. Taj prijatelj koji je i skovao plan za Arkanovo filmsko bekstvo dostojno najskupljih holivudskih ostvarenja bio je izvesni Karlo Fabijani, čovek koji je po svim opisima ličio na Di Stefana. Arkan je dobio slobodu, a Karlo, odnosno Đovani - najboljeg prijatelja i zaštitnika do kraja života.
Legenda je to na koju se Di Stefano i danas samo nasmeje. Zahvaljujući Arkanu, kojeg je - zvanično - upoznao u Londonu i koji mu je otvorio sva vrata tih ranih devedesetih, Italijan sa britanskim pasošem dobio je i srpsko državljanstvo. Bio je dežurni lik u srpskoj javnosti sve do tog 15. januara 2000. godine, kada je Željko Ražnatović ubijen u beogradskom hotelu „Interkontinental".
U istom tom „Interkontiju", pet godina ranije, 500 zvanica je jelo i pilo od jutra do mraka i sledećeg jutra, uz svadbenu tortu tešku 70 kilograma, a ceh gozbe na venčanju Arkana i Svetlane Cece Veličković platio je baš Đovani. Bilo je to najmanje što je mogao da uradi za prijatelja, govorio je kasnije. Od januara 2000, ipak, Di Stefano se nije često pojavljivao u Srbiji. Još ređe je pričao za srpske medije.
Za strane, ipak, jeste. I vrlo često je bio na naslovnim stranama, ili tu negde. Od „prodavca magle" i „kontroverznog biznismena", sa udelom u fudbalu, filmskoj i muzičkoj industriji, preko „političara u pokušaju" (čelnik je relativno minorne Radikalne partije Velike Britanije), postao je „đavolji advokat". Nadimak je to koji mu je nadenula britanska štampa kada se - iako nije završio prava - pojavio kao branilac mnogih kontroverznih, pa i „neodbranjivih" ličnosti.
Na listi njegovih klijenata bili su Sadam Husein, panamski diktator Manuel Norijega, serijski ubica Harold Šipman, najpoznatiji muzičar među pedofilima (važi i obrnuto) Geri Gliter, pa najnasilniji američki zatvorenik Čarls Menson. I Slobodan Milošević.
Za Nedeljnik je Di Stefano govorio o svojim klijentima, prošlim i budućim, ali i Hagu, Berluskoniju, drugovanju sa Arkanom i o tome zašto se ne viđa sa Arkanovom udovicom Svetlanom Ražnatović.
KOMPLETAN TEKST PROČITAJTE U NOVOM PRESSOVOM NEDELJNIKU
Izvor: Press NEDELJNIK
Komentari (4)
ostavi komentar?
koji je ovo supak?
OdgovoriLEPA SLIKA.............
OdgovoriVidite kako Englezi paze kad daju nadimke tako da se moze lepo videti kako je i "Djavolji advokat" bolje od "... Bosoglavi Italijan." A moglo je i "...italijanski bosoglavac", znate, cak i to izgleda manje licno!???
Odgovori"Britanska tajna sluzba ucestvovala u Arkanovom ubistvu"...rekao bih i u Djindjicevom..!
Odgovori