15. 03. 2011.

Ana pobedila Jelenu za četvrtfinale Indijan Velsa

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Indijan Velsu, pošto je večeras u osmini finala savladala zemljakinju Jelenu Janković rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2

1

Ovo je bio deseti međusobni duel srpskih teniserki, a sedmi trijumf Ivanovićeve. Meč je trajao jedan čas i 24 minuta. Ivanovićeva će u četvrtfinalu igrati sa Francuskinjom Marion Bartoli.

Ivanovićeva je već u prvom gemu napravila brejk. Ivanovićeva je potvrdila brejk i povela sa 2:0. Jankovićeva je uspela da se konsoliduje i da smanji na 2:1. Jelena je propustila da napravi brejk u narednom gemu, ali je Ivanovićeva uspela da dođe do vođstva od 3:1. Jankovićeva je smanjila na 3:2, a onda je ponovo propustila nekoliko prilika da izjednači na 3:3. Ivanovićeva je do kraja prvog seta držala prednost od dva gema i ovaj deo meča dobila rezultatom 6:4.

Ana je napravila brejk na početku drugog seta, a onda su obe teniserke osvojile po jedan gem. Jankovićeva je uspela u četvrtom gemu da napravi brejk i dođe do 2:2. Međutim, Ivanovićeva je uzvratila ribrejkom. Ana je zaigrala angažovanije, osvojila je još tri gema i zasluženo je stigla do pobede.

WTA turnir u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 4,5 miliona dolara.

Izvor: Sportservis

Komentari (1)

ostavi komentar
Lune [neregistrovani]
 [16.05. 2013., 10:47]

nece Ana da se ljuti,

ali deca jos nemaju 'svoju rubriku' a imaju pobde !

Dodatni sjaj medaljama daje podatak da su naši plivači plivali i sa po dve godine starijim konkurentima. Po dve zlatne i srebrne i četiri bronzane medalje su stigle u Beograd, pod patronatom profesora Aleksandra Škanate. Zlatnu medalju u veoma jakoj konkurenciji seniorki je osvojila Anđela Veličković i postavila novi lični rekord, a po dve medalje su osvojili Lana Veljković i Dimitrije Veličković.

Zlato

Anđela Veličković, 1995. godište – 200m leđno, seniorska konkurencija. Lični rekord

22-23.februar 2013

Na otvorenom prvenstvu Luksemburga u plivanju, koji je održan 22-23.februara, naš klub je imao dva predstavnika. Lana Veljković (2000. godište) i Andreja Stevanović (2001. godište), juniori Crvene zvezde su se borili za medalju u konkurenciji sa vršnjacima iz Evrope. I osvojili su tri medalje i najbolje rezultate. Andreja Stevanović je osvojio sve medalje, a Lana Veljković je isplivala čak 11 trka za dva dana i u svim trkama je imala najbolje rezultate za svoj uzrast. Takmičila se sa 1999. godištem i zauzimala od 4 do 7.mesta. Takođe, plivala je svoje lične rekorde i dobila veliki broj pohvala od drugih evropskih trenera.

Srebro

Andreja Stevanović, 2001. godište – 100m delfin, 1.30,68

Bronza

Andreja Stevanović – 50m delfin, 40.49 ; 200m mešovito, 3.09,14

I na javnom stopingu, koji se održao 23-24.februara na Vračaru, plivači Crvene zvezde su postizali najbolje rezultate i osvojili najviše prvih mesta. Iza crveno-belih nada su zaostajali plivači drugih klubova, koji imaju mnogo bolje uslove za rad, čime je napravljena sjajna uvertira pred državno prvenstvo.

Ono što očekuje naše plivače je, pomenuto državno prvenstvo. Prvo će se takmičiti juniori, 9-10.marta, a zatim će se i seniori trkati za medalju, 16-17.marta. Na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ na Dorćolu, uveliko se spremaju za nove uspehe, u koje smo uvereni. Iako nemamo uslove kao drugi klubovi, imamo ime, veće od svih problema i nedaća. Raduje i veliki broj pristiglih mališana u školu plivanja našeg kluba.

Posle državnog prvenstva, na redu je prelazni rok. Jedno pojačanje je sigurno. Arriana Al’Dimmon, 1996.godište, od početka godine trenira u našem klubu, a od aprila će biti i zvanično član i steći pravo učestvovanja. Nadamo se i povratku talentovanog Uroša Đokovića (2001.godište), koji je trenutno u „11.aprilu“. Klub i trener Aleksandar Škanata daju sve od sebe da talentovani Đoković bude ponovo crveno-beli.
Naravno, kao i do sada, rezultate i izveštaj sa državnog prvenstva, kao i ostale aktuelne vesti iz plivačkog kluba, moćićete da pročitate na MCZ. Ekipa portala MCZ će uskoro posetiti naše plivače pred početak državnog prvenstva..