Pretraga
Logo
OGLASIPromotional banner

Primena od sledeće godine

FoNet -

Podeli vest

FoNet/evropska banka/printscreen

Srbija će sistem Jedinstvenog područja plaćanja u evrima (SEPA) u najboljem slučaju moći da koristi od proleća naredne godine, preneo je danas portal Savremena politika, navodeći da je primena tog sistema u Albaniji, Crnoj Gori, Moldaviji i Severnoj Makedoniji počela početkom oktobra.

U Evropskom savetu za plaćanja, telu koje odlučuje o pristupanju država Jedinstvenom području plaćanja u evrima, za Savremenu politiku navode da će u Srbiji taj sistem postati operativan "najranije u maju naredne godine".

Govoreći na istu temu, u Narodnoj banci Srbije za portal ističu da je očekivanje da sve banke počevši od 4. maja 2026. omoguće realizaciju plaćanja u okviru SEPA platnih šema.

Podeli vest

Banner img

Povezane vesti

Banner img
;