
Novi Sad staje 15 miniuta
Novi Sad i danas staje na 15 minuta odajući počast za 15 stradalih u obrušavanju nadstrešnice na železničkoj stanici 1. novembra, a poštu žrtvama odaće i studenti u sva četiri univerzitetska centra u Srbiji.

Novi Sad i danas staje na 15 minuta odajući počast za 15 stradalih u obrušavanju nadstrešnice na železničkoj stanici 1. novembra, a poštu žrtvama odaće i studenti u sva četiri univerzitetska centra u Srbiji.

U Novom Sadu danas će biti održana sednica Skupštine Vojvodine, u vreme zasedanja, u 11:52 ispred građani će zastati u okviru akcije 15 minuta tišine odajući poštu žrtvama nesreće na železničkoj stanici 1. novembra, a u obaveštenju upućenom zaposlenima u Banovini navedeno je da ne napuštaju zgradu pokrajinske vlade od 10:30 do podneva.

Uprava Prirodno-matematičkog fakulteta (PMF) novosadskog univerziteta poručila je danas da će podržati odluku svojih studenta koji su najavili blokadu tog fakulteta za petak u 11:52.

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da će svako ko digne ruku na policajca završiti u zatvoru, pa makar bio njegov rođeni brat, čime je reagovao na zahtev Pokreta slobodnih građana (PSG) za hitno puštanje iz pritvora poslanika te stranke Radivoja Jovovića.

Vreme danas u Srbiji biće oblačno, mestimično s kišom, a u brdsko-planinskim predelima sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).

Plenum studenata Arhitektonskog fakulteta zatražio je večeras od Uprave fakulteta da ne sprovodi represivne mere nad studentima tokom trajanja blokade i da iznese svoj zvaničan stav povodom obrušavanja nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.

Studentski zbor Fakulteta političkih znanosti (FPZ) u Zagrebu saopštio je večeras da je podržao blokade studenata beogradskog Fakulteta političkih nauka i ostalih fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je večeras, na svečanosti povodom Dana vojnih veterana, da je jedino snažna vojska garancija slobode i nezavisnosti, zbog čega je Srbija odlučila da jača svoju odbranu.

Plenum studenata Arhitektonskog fakulteta zatražio je večeras od Uprave fakulteta da ne sprovodi represivne mere nad studentima tokom trajanja blokade i da iznese svoj zvaničan stav povodom obrušavanja nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.