
26. Svetosavski bal
U organizaciji udruženja Srpski centar, a u odajama bečkog Hofburga održan je jedan od najprestižnijih događaja godine - 26. Svetosavski bal.

U organizaciji udruženja Srpski centar, a u odajama bečkog Hofburga održan je jedan od najprestižnijih događaja godine - 26. Svetosavski bal.

Blokada sva tri mosta u Novom Sadu - Mosta slobode, Varadinskog i Žeželjevog, počeće danas u 15 časova, u organizacioji studenata novosadskih fakulteta u blokadi, kojima su se u petak uveče pridružile i kolege iz Beograda, koje su stigle pešice ili biciklima, uz podršku mnogobrojnih građana usput i u samom Novom Sadu.

Studenti koji su peške krenuli u Novi Sad, gde će se u subotu pridružiti blokadi mostova u tom gradu, stigli su oko 11:40 časova ispred Kriminalističko-policijskog univerziteta (KPU), gde će u 11:52 održati petnaestominutno odavanje počasti u tišini žrtvama novosadske tragedije, a potom nastaviti dalje.

Studenti su blokirali ulaz u Južni bulevar, gde je postavljena metalna ograda. Na jednoj od njih piše šaljivo "Bivši ćaci bulevarci", dok na drugim ogradama, koje su postavljene i ka Ustaničkoj, piše: "Stop".

Studenti Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu i poljoprivrednici koji su u nedelju traktorima došli iz Pančeva u Zemun krenuli su jutros ka Studentskom gradu, gde će ih dočekati ostali studenti, a potom će zajedno krenuti na 24-časovnu blokadu Autokomande.

Na hiljade učenika, studenata, roditelja i nastavnika blokiralo je danas kružni tok kod opštine Novi Beograd i petnaestominutnom tišinom odalo poštu za 15 žrtava pada nadstrešnice zgrade Železničke stanice u Novom Sadu, javio je reporter FoNeta.

Bivši i sadašnji učenici Desete beogradske gimnazije "Mihajlo Pupin", kao i njihovi roditelji, okupili su se jutros ispred te škole na Novom Beogradu kako bi dočekali prosvetnu inspekciju i time pružili podršku kolektivu te obrazovne ustanove koji je u obustavi rada.

Novosadski studenti u blokadi danas će u tišini dočekati i Novu godinu po Julijanskom kalendaru, javlja portal 021.

Sekretar za kulturu Beograda Nataša Mihailović Vacić najavila je da će u okviru manifestacije "Beogradska zima" od danas do 13. januara biti organizovan bogat program za različite uzrasne grupe, uključujući i doček Nove godine po Julijanskom kalendaru u ponedeljak na Trgu republike.