
Neće niko umesto nas
Krajnje je vreme da se probudimo i da ne očekujemo da će neko drugi učiniti nešto umesto nas, moramo da izađemo iz ovog kruga nasilja, poručili su večeras učesnici studentsko-sindikalnog protesta na Trgu Republike u Beogradu.

Krajnje je vreme da se probudimo i da ne očekujemo da će neko drugi učiniti nešto umesto nas, moramo da izađemo iz ovog kruga nasilja, poručili su večeras učesnici studentsko-sindikalnog protesta na Trgu Republike u Beogradu.

Na Trgu Nikole Pašića i u okolnim ulicama od 17:00 časova okupljaju se grupe građana koji će doći da podrže studentsko-radnički protest u 18:00.

Studenti Pravnog i tehničkih fakulteta blokirali su danas raskrsnicu Bulevara kralja Aleksandra i Beogradske ulice, odajući počast nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Studenti iz Subotice jutros su krenuli pešice ka Beogradu, kako bi stigli na protest koji će biti održan 15. marta.

Studenti koji blokiraju fakultete u Nišu krenuće sutra u šestodnevnu protestnu šetnju "Ide Niš, stiže Niš" do Beograda, gde će 15. marta biti održan veliki protest.

Studenti državnih fakulteta u blokadi okupili su se večeras ispred prostorija privatnog Računarskog fakulteta u centru Beograda, kako bi pružili podršku njihovim studentima, koji su od četvrtka u dvadesetčetvoročasovnoj blokadi.

Grupa građana koja je prisustvovala protestu ispred Radio-televizije Srbije, po završetku tog skupa otišla je u Pionirski park, gde drugu noć zaredom kampuju studenti koji traže ukidanje blokada fakulteta i početak nastave.

Studenti, srednjoškolci, profesori i građani stigli su danas do Kalemegdana u šetnji koju su nazvali "Krugom dvojke", a sve protiče bez incidenata, javila je reporterka FoNeta.

Studenti beogradskog univerziteta u blokadi razvili su danas ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu transparent "15. mart - štrajk", javila je reporterka FoNeta.