
AKV: Otkriti napadače
Advokatska komora Vojvodine (AKV) danas je najoštrije osudila napad na studente u Novom Sadu i zatražila hitno otkrivanje izvršilaca i pokretanje krivičnih postupaka.

Advokatska komora Vojvodine (AKV) danas je najoštrije osudila napad na studente u Novom Sadu i zatražila hitno otkrivanje izvršilaca i pokretanje krivičnih postupaka.

Devojka A. V. (2002) koja je povređena tokom napada na studente u Novom Sadu se nakon sprovedene dijagnostike i lekarske pomoći nalazi na opservaciji u Urgentnom centru, saopštio je danas Univerzitetski klinički centar Vojvodine (UKCV).

Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu danas je povodom napada na grupu studenata saopštilo da je naložilo preduzimanje svih raspoloživih mera i radnji i istaklo da je neophodno hitno postupanje u cilju utvrđivanja identiteta učinilaca i njihovog pronalaska, kao i blagovremeno prikupljanje svih dokaza.

Deo škola u Srbiji danas nastavlja protest obustavom rada ili skraćenjem časova na 30 minuta, a u znak podrške studentima i zbog nezadovoljstva dogovorom koji su reprezentativni prosvetni sindikati postigli sa Vladom Srbije o povećanju plata za zaposlene u školama.

Devojka sa povredama primljena je jutros oko četiri sata ujutro u UKC Vojvodene, a posle zbrinjavanja puštena je na kućno lečenje, potvrđeno je danas nezvanično iz Kliničkog centra Srbije za Radio Slobodna Evropa.

Prošireni rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu zakazan je za četvrtak, 30. januar, rekli su danas FoNetu neki od dekana beogradskih fakulteta.

Studenti u blokadi najavili su da će tokom popodneva u Novom Sadu biti organizovan protest zbog prebijanja studenata u tom gradu, koji su napadnuti ispred stranačkih prostorija Srpske napredne stranke u tom gradu.

Demokratska stranka (DS) saopštila je danas da je spremna na svaki vid akcije kao odgovor na brutalni napad na studente u Novom Sadu, jer je javnost ponovo imala priliku da vidi kako izgleda poziv na dijalog "najodgovornijeg" za stanje u društvu.

Studentska blokada Autokomande, jedne od naprometnijih raskrsnica u Beogradu, traje sedam sati i za sada skup nazvan "Pod našom (Auto) komandom" protiče mirno, bez incidenata.