
Lekari da podrže studente
Lekari Kliničkog centra Vojvodine i studenti Medicinskog fakulteta predali su danas zahteve Regionalnoj lekarskoj komori Vojvodine kojima traže da struka podrži studenti, prenosi portal 021.

Lekari Kliničkog centra Vojvodine i studenti Medicinskog fakulteta predali su danas zahteve Regionalnoj lekarskoj komori Vojvodine kojima traže da struka podrži studenti, prenosi portal 021.

Poslednjeg petka u januaru u kampusu Univerziteta u Novom Sadu okupiće se biciklisti, skejteri, roleraši i monociklisti kako bi zajedno podržali zahteve studenata i pozvali novosadske bicikliste i širu javnost na blokadu tri novosadska mosta 1. februara, saopštile su danas Kritična masa i Novosadska biciklistička inicijativa.

Veliki broj građana Novog Sada stigao je nešto pre 16 časova ispred prostorija Srpske napredne stranke (SNS) na Bulevaru oslobođenja, gde su studenti pozvali na protest zbog napada na njihove kolege koji se dogodio tokom protekle noći.

Desetine hiljada ljudi učestvuju danas u protestnim šetnjama i blokadama velikih raskrsnica u Novom Sadu, što su, po procenama izveštača, najmasovnija okupljanja do sada, preneo je portal Autonomija.

Studenti fakulteta u blokadi danas će u Beogradu organizovati protest ispred Ustavng suda Srbije kako bi simbolično iskazali nezadovoljstvo zbog, kako navode, kršenja članova Ustava.

Novosađani su se danas u 11 časova i 52 minuta okupili kod Železničke stanice, kako bi petnaestominutnom tišinom odali počast nastradalima u obrušavanju nadstrešnice rekonstruisane stanične zgrade pre tačno dva meseca.

Studenti Pravnog i tehničkih fakulteta okupili su se i danas na raskrsnici Beogradske ulice i Bulevara kralja Aleksandra u 11:52 sata odaju poštu za 15 poginulih u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Studenti Elekrotehničkog fakulteta (ETF) u Beogradu blokirali su i danas u 11:52 deo Bulevara kralja Aleksandra kod Vukovog spomenika, odajući simboličnom petnaestominutnom akcijom poštu žrtvama pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

U Novom Sadu danas će biti održana sednica Skupštine Vojvodine, u vreme zasedanja, u 11:52 ispred građani će zastati u okviru akcije 15 minuta tišine odajući poštu žrtvama nesreće na železničkoj stanici 1. novembra, a u obaveštenju upućenom zaposlenima u Banovini navedeno je da ne napuštaju zgradu pokrajinske vlade od 10:30 do podneva.