
Studenti pešače ka Beogradu
Studenti iz Subotice jutros su krenuli pešice ka Beogradu, kako bi stigli na protest koji će biti održan 15. marta.

Studenti iz Subotice jutros su krenuli pešice ka Beogradu, kako bi stigli na protest koji će biti održan 15. marta.

Grupa građana koja je prisustvovala protestu ispred Radio-televizije Srbije, po završetku tog skupa otišla je u Pionirski park, gde drugu noć zaredom kampuju studenti koji traže ukidanje blokada fakulteta i početak nastave.

Na poziv novosadskih studenata u blokadi da se danas stupi u generalni štrajk odazvali su se advokati, brojni preduzetnici, uključujući i više veterinarskih ambulanti, javlja portal 021.

Studenti Univerziteta u Novom Sadu u blokadi pozvali su danas sve zaposlene, sindikate, studente i građane da im se pridruže u protestnoj šetnji 7. marta, u sklopu akcije "Generalni štrajk", a medije da tog dana izveštavaju samo generalnom štrajku.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, u razgovoru sa grupom studenata koji su ga posetili na radnom mestu, da država preuzima na sebe deo troškova školarina, pa će posle usvajanja zakona one biti mnogo niže.

Radniku Elektroprivrede Srbije (EPS) i pokretaču Radne grupe "Jedinstvo Kolubara" Goranu Perišiću uručen je otkaz, kako tvrdi, bez osnova i nakon podrške studentima, a u izjavi za FoNet danas je najavio da će nastaviti borbu kako bi institucije konačno proradile i da više niko ne bi prošao kao on.

Protesti podrške studentima i zahtevima za rasvetljavanje tragedije u Novom Sadu održaće se u subotu i nedelju u više gradova - prvi skup biće u Pirotu u 11:45, u Gadžinom Hanu u 14 sati, od 18 sati u Prokuplju, Žitorađi i Vlasotincu, sledi skup u Kuršumliji u 18:30, a potom u Bojniku od 19 sati, javlja danas portal Južne vesti.

Taksi udruženja iz Beograda ne organizuju povratak studenata iz Kragujevca, kako je rečeno FoNetu, ali su se mnogi njihovi članovi pojedinačno odlučili na taj korak, a parkiraće se duž Lepeničkog bulevara u podne, na potezu od Hale "Jezero" do Metroa.

Studenti fakulteta sa četiri državna univerziteta u Srbiji i građani koji su im se danas u Kragujevcu pridružili na skupu "Sretnimo se na Sretenje" počeli su deveti sat blokade Lepeničkog bulevara.