
Blokade tri mosta 1. februara
Podeli vest

Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu najavili su danas da će 1. februara, tri meseca od zločina koji se desio na Železničkoj stanici u tom gradu, održati protest i blokirati Žeželjev, Varadinski i Most slobode.
U saopštenju studenata se navodi da imaju potrebu da izađu na ulice zbog toga što niko nije odgovarao za zločin u kojem je 15 ljudi poginulo a dvoje teško povređeno, što nisu ispunjeni zahtevi studenata, što su u prorežimskim tabloidima kontinuirano targetirani, kao i zbog kontinuiranih incidenta u kojima su studenti i građani fizički napadaju tokom petnaestominutne tišine i što se studenti i građani aktivno zastrašuju.
Studenti su pozvali građane da im se pridruže u protestu i da skup bude medijski ispraćen, navodeći da je cilj da njihov glas prvi put odjekne širom Srbije upravo iz Novog Sada, mesta u kom se desio zločin koji je bio pokretač protesta i studentskih blokada.
Podeli vest
Povezane vesti

Protestna šetnja vaspitača

Porodice protiv odgovornih

Izbori nisu tema
