
Hakerski napad na Er Srbiju
Avio kompanija Er Srbija na meti je hakerskog napada, potvrđeno je za Insajder u toj kompaniji.

Avio kompanija Er Srbija na meti je hakerskog napada, potvrđeno je za Insajder u toj kompaniji.

Beogradski aerodrom "Nikola Tesla" objavio je danas da će se u novoj letnjoj sezoni leteti direkno prema 116 destinacija i da su, posle tri godine intenzivne izgradnje, u vazdušnoj luci značajno unapređeni infrastruktura i konfiguracija piste.

Prema najnovijim podacima koje je objavio Media daily, Telekom Srbija zadržao je poziciju najvećeg telekoma u regionu po prihodima, a zabeležio je i najveći rast u odnosu na konkurenciju. Lista obuhvata 20 najvećih telekomunikacionih kompanija iz Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore i Severne Makedonije, a ukupni prihod posmatranih operatera u 2024. godini premašio je sedam milijardi evra, što je za 71 milion više u odnosu na 2023.

Američka investiciono-tehnološka korporacija BG Titan Group, sa sedištem u San Dijegu, potpisala je strateški sporazum o preuzimanju Adria Telekoma, jednog od pionira digitalne televizije i multimedijalnih rešenja u regionu. Ovim potezom, Adria Telekom otvara novo poglavlje — iz regionalnog lidera prerasta u globalnog igrača, oslonjenog na tehnološke, infrastrukturne i investicione resurse partnera iz SAD.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na putu do Čačka, gde bi trebalo da otvori fabriku PWO, da taj grad postaje kompleks nemačkih tehnološko modernih kompanija, a posebno je istakao značaj auto-puta "Miloš Veliki" za centralnu i zapadnu Srbiju.

Generalni direktor kompanije Telekom Srbija, Vladimir Lučić, izjavio je da je operativni profit kompanije u 2024. porastao za više od 250 miliona evra, dok je neto dobit uvećana za skoro 50 odsto.

Air Serbia je 30. juna 2025. objavila podatak da je prevezla već 2 miliona putnika od početka godine, što je i rekordan broj u poređenju sa prošlom godine kada je isti broj putnika zabeležen krajem jula.

Ana Vintur (75) neće više biti glavna urednica američkog Voga posle 37 godina, ali će ostati glavna direktorka za sadržaj magazina koje izdaje kompanija "Conde Nast" i globalna direktorka uredništva Voga, objavio je večeras Bi-Bi-Si.

Generalni direktor Telekoma Srbija, Vladimir Lučić, istakao je danas značaj saradnje sa američkom Eksim bankom, koja će doprineti privlačenju novih američkih investicija u Srbiju. Kako je naveo, Telekom je prvi operator u Evropi koji ima aranžman sa ovom američkom izvoznom i uvoznom bankom, što je važan korak u jačanju poslovnih veza između Zapadnog Balkana i SAD.